امروز: پنج شنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۵۱ Thursday, 30 May 2024

کل کل تند حسین شریعتمداری و دانشجویان در روز دانشجو/تصاویر

کل کل تند حسین شریعتمداری و دانشجویان در روز دانشجو

دانشجویانی شعار «یاحسین میرحسین» را سر‌ دادند و عده‌ای دیگر «فتنه‌گر منافق اعدام باید گردد» را مطرح کردند.
مدیرمسوول روزنامه کیهان هم اظهار کرد: دیگر گذشت آن زمان که بتوانید 16 آذر تقلبی را بیاورید، 16 آذر علیه آمریکا بود نه زیرسایه آمریکا.
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، به نقل از خبرگزاری ایسنا ، سخنرانی مدیر مسوول روزنامه کیهان به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف با اعتراضات پی‌درپی جمعی از دانشجویان دیالوگ اعتراضی دو طرف نسبت به عملکردشان منتهی شد.
abdolvahed mirzazadeh-1010
حسین شریعتمداری که به مناسبت روز داشنجو به دعوت انجمن اسلامی داشجویان مستقل در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافته بود، در ابتدای سخنانش با واکنش تعدادی از دانشجویان روبه رو شد که شعارهایی نظیر «دانشگاه بیدار است از دروغگو بیراز است» مواجه شد و اظهار کرد: ما از آن بیدهایی نیستیم که با این بادها بلرزیم.تعدادی از دانشجویان با طرح شعارهایی مانع سخنرانی شریعتمداری بودند و خروج وی از دانشگاه را خواستار شدند که مدیرمسوول روزنامه کیهان در پاسخ به آن‌ها گفت: ما بچه تهران هستیم، گم نمی‌شویم شما بروید و به فکر خود باشید.وی از دانشجویان خواست که شعار مرگ بر اسرائیل را بگویند و ادامه داد: عده‌ای به دنبال این هستند که ما صحبت نکنیم، اما خوب بنده صحبت‌هایم را مطرح می‌کنم.

abdolvahed mirzazadeh-1011

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به آیه‌ای از قرآن گفت: قرآن صراحتا گفته است که “ای پیغمبر این‌ها در کنار خانه خدا با کف و صوت نمی‌خواهند اجازه دهند صدای اسلام و مسلمین به جایی برسد”.

برخی دانشجویان در واکنش به این اظهارات شعار «نصرمن‌الله و فتح‌القریب» را به همراه شعاری علیه روزنامه کیهان سر دادند.

شریعتمداری هم با اشاره به سخنانی از امام خمینی(ره) که خطاب به آمریکا می‌فرمودند، اگر می‌گویید هیچ چیزی نشده پس چرا انقدر سروصدا می‌کنید؟ گفت: اگر واقعا کیهان پاشنه آشیل آمریکا و اسرائیل را هدف قرار نداده، پس چرا انقدر داد می‌زنید.

وی در ادامه به بیان خاطره‌ای از آیت‌الله طالقانی پرداخت که به همراه الویری یکی از دانشجویان شریف به دیدار ایشان رفته بود و خطاب به دانشجویان گفت: شما نگران هستید که بدانید طالقانی چگونه فکر می‌کرد. نگران هستید که به قول امام (ره) مردم در تشییع جنازه طالقانی می‌گفتند «ای نایب پیغمبر جای تو خالی» .

مدیرمسوول روزنامه کیهان در حالی خاطرات خود از دوران انقلاب را تعریف می‌کرد که دانشجویان با بالا بردن صدایشان اجازه نمی‌دادند وی صحبت‌هایش را به اتمام برساند.

وی خطاب به دانشجویان با تاکید بر این‌که «شما نگران هستید» گفت: پس از این‌که ما خدمت آیت‌الله طالقانی رسیده‌بودیم چند روز بعد در دانشگاه تهران تظاهراتی شروع شد که در همان زمان شعار «درود برخمینی خمینی بت‌شکن» مطرح شد.

دانشجویان اجازه صحبت به شریعتمداری نمی‌دادند ولی او خطاب به دانشجویان گفت: من روزنامه دارم، می‌نویسم.

مدیر مسوول کیهان با بیان این‌که «آمریکا با یدبیضاء هم حریف انقلاب نشده است» خطاب به کسانی که همچنان به او اجازه صحبت نمی‌دادند، گفت: روز حادثه این‌ها هستند که به دنبال شیر و شیرکاکائو هستند.

در این هنگام عده‌ای از دانشجویان شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند و عده‌ای دیگر با پشت به جایگاه سخنران در سالن دانشگاه شعار «مرگ بر دروغگو» را می‌گفتند.

abdolvahed mirzazadeh-1012

شریعتمداری خطاب به دانشجویان گفت: آن‌ها‌یی که از دو کلمه حرف حساب وحشت دارند فردا اگر اتفاقی بیفتد چکار می‌خواهند بکنند؟

 

تعدادی از دانشجویان باز هم با طرح شعارهایی علیه مدیر مسوول کیهان خروج وی از دانشگاه را خواستار شدند که شریعتمداری هم به مزاح به آنان گفت: کمی دیگر شعار دهید تا من آب بخوریم.

 

به گزارش ایسنا عده‌ای دیگر از دانشجویان شعار می‌دادند «بسیجی واقعی؛ همت بود و باکری» که شریعتمداری هم در پیروی این شعار یادآور شد: شهید همت و باکری جانشان را در مقابل استکبار گذاشتند. کسانی بودند که آن موقع از رفتن به جبهه خودداری می‌کردند و می‌گفتند بایستید جنگ تمام شود ما هم یک سری می‌زنیم، اما حالا خون‌بهاء می‌خواهند بروید ببینند! همت هست و وصیت‌نامه‌اش، باکری هست و وصیت‌نامه‌اش.

 

دانشجویانی در کنار شعار مرگ بر اسراییل علیه کیهان نیز شعار دادند و شریعتمداری گفت: بیخود نیست که نتانیاهو با صراحت می‌گفت این تیپ آدم‌ها (اصلاح‌طلبان) بزرگترین سرمایه اسرائیل هستند.

وی به دانشجویانی که به این شعارشان علیه کیهان را در کنار مرگ بر اسراییل ادامه می‌دادند، گفت: شما از ترس این‌که سندها رو نشود سروصدا می‌کنید.

جمع دیگری از دانشجویان نیز در حمایت از شریعمتداری می‌گفتند: «حاج حسین دوستت داریم».

در ادامه مراسم عده‌ای از دانشجویان شعار «اصلاحات زنده باد خاتمی پاینده باد» و عده‌ای دیگر «مرگ بر فتنه‌گر» را سر دادند.

شریعتمداری هم خطاب به دانشجویان گفت: شما می‌توانید برای صهیونیسم‌ها و یهود هم شعار دهید، شما می‌توانید برای کسی که اصلاحات را هدایت می‌کرد شعار دهید. فتنه‌گران وطن‌فروش بودند و اگر حزب‌الله نبود وطن را فروخته بودند و پولش هم گرفته بودند.

abdolvahed mirzazadeh-1013

دانشجویانی شعار «یاحسین میرحسین» را سر‌ دادند و عده‌ای دیگر «فتنه‌گر منافق اعدام باید گردد» را مطرح کردند.

 

مدیرمسوول روزنامه کیهان هم اظهار کرد: دیگر گذشت آن زمان که بتوانید 16 آذر تقلبی را بیاورید، 16 آذر علیه آمریکا بود نه زیرسایه آمریکا. حزب‌الله به زودی اسرائیل را از بین می‌برد و خیلی‌ها را یتیم می‌کند و باید به فکر دوران یتیمی‌شان بعد از اسرائیل باشد. خوشحالم که تا این اندازه بغض و کینه دشمن را توانسته‌ام برانگیزم. به قول شهید بهشتی دشمن باید از این عصبانیت بمیرد و حقش است که بمیرد. دشمنان ایران‌زمین کسانی هستند که وقتی به ایران حمله شد همه آن‌ها فراری شدند.

 

وی خطاب به دانشجویانی که شعار آزادی برخی افراد را سرمی‌دادند، گفت: جناب روحانی به آزادی آن‌ها هم راضی نیست، چون راضی نیست دولتش تحت فشار اسرائیل قرار گیرد.

 

برخی از دانشجویان در واکنش به این اظهارات شعار دادند: «روحانی مچکریم» و شریعتمداری ادامه داد: همه اسناد موجود حکایت از این دارد که این‌ها در ارتباط مستقیم با اسرائیل هستند هرکسی شک دارد بیاید اسناد را ببیند و بخواند.

 

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند «آزادی اندیشه با هو کردن نمی‌شه».

 

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آقایان اصلاحات! هفت‌درصد رای که این همه سروصدا ندارد، شما اگر رای داشتید کاندیدای‌تان قهر نمی‌کرد، برود. شما مجبور بودید به روحانی بچسبید. اصلاحات قصد داشت از روحانی به عنوان یک پل استفاده کند، اما تا الان روحانی اجازه نداده است. حزب‌الله تا زنده است اجازه نمی‌دهد ستون پنجم آمریکا، انگلیس و اسرائیل روحانی را تحت فشار قرار دهند.

 

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند: «مرگ بر طالبان چه در کابل چه تهران».

 

شریعتمداری هم پاسخ داد: این طالبان کسی است که وقتی آمریکا می‌خواست به افغانستان حمله کند، اصلاح‌طلبان می‌گفتند بروید و از طالبان حمایت کنید ،اما طالبانی‌ها خجالت بکشید. طالبان و اصلاحات دو لبه یک قیچی هستند که یک لبه‌اش دست آمریکاست. من برای این حرفم سند دارم مگر شما نبودید که می‌گفتید بروید کنار طالبان، مگر شما نمی‌گفتید که صدام خالدبن ولید است، برویم از وی حمایت کنیم اما بدانید که شما در دامن طالبان هستید.

 

در حالی که دانشجویان به شعارهای خود ادامه می‌دادند و هو می‌کردند مدیر مسوول کیهان سخنان خود را این‌گونه ادامه داد که شما فقط سروصدا می‌کنید، من سند می‌دهم.

 

وی افزود: طالبان در فتنه 88 از اصلاحات حمایت می‌کرد مگر غیر از این است که عبدالمالک ریگی حاضر شده و به صراحت گفت که

 

زندانیان فتنه را آزاد کنید تا من اسرای نیروی انتظامی را آزاد کنم. نمی‌توانید این موضوع را انکار کنید، شما دستتان به خون مردم بی‌گناه آلوده است، شما از صدقه سر حزب‌الله نفس می‌کشید.

 

عده‌ای از دانشجویان شعارهای شدید اللحنی علیه شریعتمداری سر دادند و عده‌ای دیگر فریاد زدند: «آزادی اندیشه با هو کردن نمیشه»، «فتنه‌گرمنافق اعدام باید گردد».

 

شریعتمداری در پاسخ به شعار درخواست به آزادی برخی زندانیان گفت: بدانید اگر آزادشان کنید همین اصلاح‌طلبان آن‌ها را می‌کشند؛ مثل ندا آقاسلطان که کشتند. مگر ندا آقاسلطان را شما نکشتید؟ چرا زمانی که بی‌بی‌سی فیلم را پخش می‌کرد و دوربین حتی قبل از آن اتفاق را در تصویر داشت و بر روی تصویر ندا آقاسلطان زوم کرده بود، بگویم چرا بخشی از آن فیلم را پخش نکرد؟ چون شما می‌خواستید که پخش نکند، در این هنگام جمعی از دانشجویان شعار دادند “می‌کشم ،می‌کشم آنکه برادرم کشت” که وی در پاسخ آنها گفت:برادرتان را موسوی کشت و باید هم می‌کشت.

 

عده‌ای از دانشجویان پس از این اظهارات شعارهایی در حمایت از میرحسن موسوی و علیه حسین شریعتمداری سر دادند.

 

شریعتمدای نیز در پاسخ گفت: صدام می‌خواست انقلاب را از بین ببرد و اصلاح‌طلبان هم همین را می‌خواستند نمی‌دانستند که حزب‌الله مثل شیر ایستاده است. یقین بدانید این ملت اجازه نمی‌دهد ستوان پنجم آمریکا وارد این کشور شود.

 

وی درپی شعارهایی که دانشجویان می‌دادند خطاب به آن‌ها گفت: شما اگر این کار را نمی‌کردید، من اسناد را رو نمی‌کردم و باعث نمی‌شدم که این همه خجالت بکشید. خودتان باعث شدید این همه خجالت بکشید، نگاه خود را از فتنه‌گران جدا کنید به نفع‌تان است با طناب پوسیده آن‌ها ته چاه نروید. اصلاحات از شما سوءاستفاده کرد و آخر سر هم گفت جنبش دانشجویی حرف مفت است.

 

عده‌ای از دانشجویان شعار دادند: «دانشجو بیدار است از اصلاحات بیزار است».

 

شریعتمداری مدعی شد: آقای خاتمی اگر می‌خواست پاینده باشد نمی‌رفت پیش جرج سورس و قرار ملاقات نمی‌گذاشت و دست مدیرکل ناتو را نمی‌گرفت. در حالی که آن شخص قبلا نخست‌وزیر دانمارک بوده و از کاریکاتوری هم که در آن زمان کشیده بودند حمایت کرده بود اما خاتمی با چه شوقی دست داد.

 

وی به دانشجویان گفت:‌برای جرج سورس کف بزنید.

 

عده‌ای از دانشجویان در مقابل علیه کیهان و اسراییل همزمان شعار دادند.

 

شریعتمداری در پایان سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: به جای این‌که بنده سخنرانی 45 دقیقه‌ای خود را ایراد کنم، شما خود زمینه‌ای را فراهم آوردید که کپسولی از مطالبم را بگویم. شما باعث شدید بفهمم چقدر کیهان در دشمن‌سوزی موفق بوده است.

 

در این هنگام عده‌ای از دانشجویان شعارهای شدید اللحنی علیه شریعتمداری سرمی‌دادند و عده‌ای دیگر شعار «مرگ بر ستون پنچم آمریکا و اسرائیل» را فریاد می‌زدند.

./.

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین