امروز: دوشنبه، ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴ Monday, 27 June 2022

کمترین نتیجه مذاکرات تمام شدن حجت بر عده‌ای در داخل و خارج کشور است

کمترین نتیجه مذاکرات تمام شدن حجت بر عده‌ای در داخل و خارج کشور است

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه چارچوب مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 «عزت کشور است»، اظهار کرد: با نشان دادن هرگونه ضعفی متضرر می‌شویم؛ زیرا این کار طمع دشمنان را برمی‌انگیزد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع)، عاشورا را مشحون از عبرت‌ها، سرشار از پیام‌ها و مملو از درس‌ها دانست و تاکید کرد: یکی از پیام‌های جاویدان و همیشگی عاشورا این است که انسان نباید خود را ذلیلانه تسلیم دشمن کند.

 

ربیس دستگاه قضا از برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم الله 13 آبان و حضور گسترده مردم قدردانی کرد و همچنین با تشکر از بیانات «ارزشمند، تاریخی و روشنگرانه» مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان، گفت: همانطور که ایشان فرمودند راه عزت و پیشرفت کشور اتکا به خودمان است و ما باید به توانایی‌های مردم عزیزمان بویژه جوانان غیور کشور اتکا کنیم.

 

آملی‌لاریجانی با تاکید بر حمایت از دولت در مذاکرات هسته‌ای، خاطرنشان کرد: منظور از اینکه گفته می‌شود در برابر دشمن نباید ضعف نشان داد، فقط ضرورت پرهیز از ابراز ضعف در کلام نیست، بلکه باید کشور از درون قوی و مقتدر باشد.

 

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: دو طرف مذاکره باید از نظر اقتدار با هم تناسب داشته باشند؛ زیرا تنها در این صورت است که مذاکرات همپا و متوازن شکل خواهد گرفت.

 

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه «راه اقتدار کشور اتکا به نیروها و توانمندی‌های درونی است»، افزود: هر زمانی که انسجام داخلی تضعیف شود، متضرر خواهیم شد.

 

رییس قوه قضاییه با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: ما به رفتار آمریکایی‌ها در مذاکرات خوش‌بین نیستیم، اما گفت‌وگو‌های هسته‌ای اخیر حتماً آثار مثبتی در برخواهد داشت و کمترین نتیجه مذاکرات در مقطع کنونی این است که حجت بر عده‌ای در داخل و خارج کشور تمام می‌شود و باب تبلیغات نادرست بر ضد کشورمان و نیز بهانه‌جویی‌ها بسته می‌شود.

 

رییس دستگاه قضا با ابراز امیدواری درباره اینکه «دولت توانمندی‌های خود را در مذاکرات نشان دهد»، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی، نظام عقلانیت و منطق در کنار عزت و حکمت است.

 

آملی‌لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش در تبیین برخی از عبرت‌ها و پیام‌های نهضت حسینی (ع)، عاشورا و محرم را «میدان عبرت‌ها» و «صحنه فهم چگونه زیستن» توصیف کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های مهم هر انسان برخوردار از وجدان بیدار این است که چگونه زندگی کند. البته فهم نحوه خوب زیستن قدم نخست است و برای اینکه چنین معرفتی به مقام عمل برسد باید انسان‌های بافضیلتی نیز باشند تا بتوانند با غلبه بر وسوسه‌ها آنچه را که مقتضای عقل عملی است، در عالم خارج محقق کنند.

 

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه «قهرمانانه زیستن و قهرمانانه جان دادن» یک نحوه زندگی است، خاطرنشان کرد: در میان انواع قهرمانانه زیستن باید تفاوت قائل بود؛ زیرا قهرمان‌های زیادی در دنیا زندگی کرده‌اند، اما زندگی قهرمانانه‌ ارزشمند آن است که عالی‌ترین کمال‌ها را هدف گرفته باشد و جریان عاشورا شرح چنین الگویی از «زندگی قهرمانانه» است.

 

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه امام حسین (ع) در همه مراحل سفر از مکه تا کربلا به طور دائم «تذکر به حق» می‌دادند، اظهار کرد: از تعبیرات حضرت اباعبدالحسین(ع) در مسیر رسیدن به کربلا و همچنین خطبه‌های ایشان در روز عاشورا به روشنی درمی‌یابیم که این حادثه قدرت‌نمایی صرف دو طرف نبوده است. امام حسین(ع) دائماً تذکر به حق داده‌اند حتی چند بار در روز عاشورا خطبه‌ ایراد کردند؛ چنین کارهایی را نمی‌توان جنگیدن صرف نامید.

 

رییس قوه قضاییه «ایستادگی در برابر ظلم» را از پیام‌های مهم عاشورا دانست و با یادآوری یکی از خطبه‌های ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: اباعبدالله(ع) در شروع حرکت در موسم حج، اطرافیان را جمع کردند و فرمودند «فانی اخاف ان یندرس هذا الحق و یذهب: همانا می‌ترسم این حق مندرس شود و از بین برود»؛ سپس به حاضران فرمودند به قبایلتان بروید و امر ما را برسانید.

 

آملی‌لاریجانی در ادامه کلامی دیگر از سیدالشهداء (ع) درباره امر به معروف و نهی از منکر را خاطرنشان کرد و افزود: امام (ع) امر به معروف و نهی از منکر را فریضه‌ای معرفی می‌کنند که اگر اقامه شود، دیگر فرایض نیز برپا داشته می‌شوند، ‌همچنین می‌فرمایند امر به معروف و نهی از منکر، در حقیقت دعوت به اسلام است.

 

رییس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه چنین عبارت‌هایی حاکی از آن است که در عاشورا، موضوع ابراز قدرت مطرح نبود، تصریح کرد: این عبرتی است برای مسلمانان، مومنان و به‌ویژه کسانی که در جامعه اسلامی مسئولیت می‌پذیرند که هیچگاه بر سر قدرت با هم نجنگند؛ زیرا قدرت راهی است برای خدمت و اگر کسی به قدرتی رسید نباید به دنبال منافع دنیوی برود.

 

بر اساس این گزارش، دستور جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بررسی آیین‌نامه اجرایی ماده 79 قانون مجازات اسلامی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اهمیت این ماده که تصریح نموده تعیین انواع خدمات عمومی و دستگاه‌ها و موسسات دولتی و عمومی پذیرنده محکومان و نحوه همکاری آن‌ها با قاضی اجرای احکام و محکوم، به موجب آیین نامه‌ای است که پس از تهیه و تایید رییس قوه قضاییه به تصویب هیات وزیران می‌رسد که در خصوص این موضوع پس از بحث و بررسی مسئولان عالی قضایی مقرر شد کارگروهی تشکیل و در جلسه آتی مسئولان عالی قضایی مصوبات کارگروه مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید