امروز: پنج شنبه، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳ Thursday, 9 February 2023

کنترل مرزهای شرقی به وسیله پهپاد

کنترل مرزهای شرقی به وسیله پهپاد

پهپاد
معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر از کنترل مرزهای شرقی به وسیله پهپاد خبر داد و گفت: چندین کیلومتر فیبر نوری در مرز کشیده شده و دوربین های مدار بسته نیز نصب شده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، اسدالله هادی نژاد در مورد آخرین اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور گفت: اخیراً 100 کیلومتر جاده در مرزهای شرقی احداث و 4 گروهان نیز در این مرزها مستقر شده‌اند.
:
به گزارش فارس، وی ادامه داد: تعدادی پاسگاه و برجک با هزینه سنگین در مرزهای شرقی احداث شده که نشان از فعالیت مثبت نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در منطقه دارد.
:
معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد اینکه کدام نقطه از مرزهای شرقی کشور هنوز مسدود نشده است، گفت: از شمال هر چه به سمت جنوب می‌رویم نقاطی را می‌بینیم که هنوز مسدود نشده، مثلاً بین سراوان و چابهار به علت موانع فیزیکی سخت، کار انسداد انجام نشده است.
:
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی ها برای انسداد سراوان تا چابهار انجام شده، گفت: بودجه انسداد مرزها امسال صددرصد محقق شده و حتی با استفاده از ماشین‌آلاتی که دراختیار دستگاه‌های مختلف بوده، چندین برابر اعتبارات موانع در مرزهای شرقی ایجاد شده است.
:
هادی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا مرزبانی برای کنترل مرزهای کشور از بالن استفاده می‌کند یا خیر، گفت:‌ در این مورد اطلاعی ندارم، اما به طور قطع می‌دانم که مرزبانی توانایی کنترل مرزهای شرقی به وسیله پهپاد را دارد.
:
وی با اشاره به در اختیار داشتن پهپاد از سوی مرزبانی گفت: ما اکنون دقیق نمی‌دانیم که بیشتر مواد مخدر از کدام نقطه مرز عبور می کند، حقیقت این است که مسیر کاروان‌ها مسدود شده اما قاچاقچیان به صورت کوله‌باری و یا استفاده از منجنیق مواد خود را از عبور داده و به داخل کشور می‌آورند.
:
معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد تغییر مسیر حرکت قاچاقچیان به علت تشدید برخوردها در مرز شرقی ایران گفت: گزارشات UNODC نشان می‌دهد که 40 درصد قاچاق مواد مخدر به کشورهای شمالی افغانستان مانند تاجیکستان منتقل شده، همچنین بخشی نیز به جنوب و از طریق دریای عمان صورت می‌گیرد.
:
وی به تقویت مرز دریایی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان اشاره کرد و گفت: تقویت مرزهای دریایی موجب شده که میزان کشفیات در این مرزها افزایش یافته و کشفیات در داخل استان‌ها به شدت پایین بیاید.
:
هادی‌نژاد همچنین به نصب دوربین های مداربسته در مرزهای شرقی اشاره کرد و گفت: چند صد کیلومتر فیبر نوری در مرز شرقی کشیده شده تا بتوانیم این مرزها را با استفاده از دوربین‌ها کنترل کنیم.
:
وی افزود: در ماه های اخیر به علت هماهنگی‌های اطلاعاتی که میان دستگاه‌های مختلف انجام شده، میزان کشفیات مواد مخدر سیر صعودی داشته، اما به هر حال باید گفت میزان واردات مواد مخدر به کشور و کشفیات آن به مانند سال گذشته است.
:
معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر به کشفیاتی در مرزهای غربی نیز اشاره کرد و گفت: حتی در هنگام خروج مواد مخدر از مرزهای غربی نیز ما کشفیاتی داشتیم و به طورکلی امسال هم عملیات‌های مبارزه با مواد مخدر و هم دستگیری‌های قاچاقچیان افزایش داشته است.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید