امروز: پنج شنبه، ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۷ Thursday, 23 March 2023

۴قلم از داروهای بیماران خاص رایگان شد

۴قلم از داروهای بیماران خاص رایگان شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه نخستین قدم برای اجرای طرح بیمه همگانی مکلف کردن سازمان بیمه سلامت برای بیمه همه افراد فاقد بیمه در جامعه بود، گفت: تا امروز بیش از 6 میلیون و 200 هزار نفر فاقد پوشش بیمه در این سامانه ثبت نام کردند که 4 میلیون و 200 هزار نفر دارای دفترچه بیمه شده‌اند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: ۴ قلم داروی بیماران خاص هم‌اکنون رایگان شده و کلیه هزینه‌ها را برای این داروها بیمه تقبل می‌کند.
:

به گزارش تسنیم ، انوشیروان محسنی‌بندپی عصر امروز در مراسم افتتاح ساختمان بیمه سلامت شهرستان دهگلان با اشاره به خدمات بیمه سلامت در کشور اظهار داشت: اکنون در کشور 41 میلیون و 500 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
:
وی به خدمات بیمه سلامت در استان کردستان اشاره کرد و گفت: 68 درصد از جمعیت یک میلیون و چهارصد هزار نفری استان کردستان هم تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند.
:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که در بخش سلامت رشد خوبی داشته ولی با مشکلاتی هم دست و پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: برخی از اقشار آسیب پذیر جامعه از چتر بیمه‌ محروم بودند و تا قبل از اجرای طرح بیمه سلامت همگانی بین 7 تا 10 میلیون نفر در کشور فاقد بیمه بودند.
:
وی با بیان اینکه دولت در گذشته روزبه‌روز هزینه‌های ناشی از سلامت را به جیب مردم تحمیل می‌کرد، گفت: در دولت‌های قبلی، مردم از خرید 40درصد مایحتاج خود صرف نظر می‌کنند تا هزینه‌های پس‌انداز شده را خرج سلامت خود کنند و خریداری برای دفترچه بیمه پیدا نمی‌شد.
:
محسنی‌بندپی با بیان اینکه در دولت‌های نهم و دهم با وجود فراهم بودن منابع مالی، به بخش سلامت کمکی پرداخته نشد و بین 9تا 12 مردم از خدمات بیمه‌ای محروم بودند ، افزود: دولت تدبیر و امید، سلامت را یکی از مطالبات عمومی جامعه می‌دانند.
وی خطر نشان کرد: هم اکنون در سایه اجرای طرح بیمه سلامت همگانی 750 قلم داروی بیماری‌های صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه نخستین قدم برای اجرای طرح بیمه همگانی مکلف کردن سازمان بیمه سلامت برای بیمه همه افراد فاقد بیمه در جامعه بود، گفت: تا امروز بیش از 6 میلیون و 200 هزار نفر فاقد پوشش بیمه در این سامانه ثبت نام کردند که 4 میلیون و 200 هزار نفر دارای دفترچه بیمه شده‌اند.
:
وی با بیان اینکه همه لوازم مصرفی بیمار در سال‌های گذشته،خارج از بیمارستان تهیه می‌شد، افزود: با اختصاص حدود 3  هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای این بخش از ابتدای کار آن، اکنون تنها 8 درصد هزینه درمان از جیب مردم و 13 درصد از محل هدفمندی یارانه‌ها تأمین شده و مابقی هزینه‌ها را دولت تقبل می‌کند.
:
محسنی‌بندپی گفت: 85 درصد هتلینگ بیمارستان‌ها که شامل غذای خوب و نگهداری از بیمار بوده، بهبود یافته و دولت بار مالی آن را تقبل کرده است.
:
وی افزود: 4 قلم داروی بیماران خاص هم‌اکنون رایگان شده و کلیه هزینه‌ها را برای این داروها بیمه تقبل می‌کند و بیماران پیوند اعضا تحت حمایت بیمه قرار گرفته‌اند.
:
در این مراسم علیرضا محمدی به عنوان نخستین رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان دهگلان معرفی شد.
:

./.

توییت بینا

11:22 (۲ روز قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۴ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۴ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۴ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۵ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۵ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۶ روز قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۶ روز قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۶ روز قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۱ هفته قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۱ هفته قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۱ هفته قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۱ هفته قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین