امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۶ Monday, 4 December 2023

19 شهید و ده‌ها زخمی در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه

۱۹ شهید و ده‌ها زخمی در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه

در پی عدم توافق گروه‌های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره و نقض آتش‌بس، در حملات رژیم صهیونیستی که سه‌شنبه شب نوار غزه از جمله خانه‌ی یکی از رهبران حماس را هدف قرار داد، 19 تن شهید شده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، رژیم صهیونیستی در دور جدید حملات خود 19 فلسطینی را به شهادت رسانده و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد.

 

تلاش ناکام برای ترور فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام

در همین حال، “موسی ابومرزوق”، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بامداد امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حمله‌ای سعی کرد تا “محمد الضیف”، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه‌ی نظامی جنبش حماس را به شهادت برساند.

 

ابومرزوق خاطرنشان کرد که همسر و دختر محمد الضیف در حملات هوایی رژیم صهیونیستی که خانه‌ای را در شهر غزه هدف قرار داد، به شهادت رسیدند که هدف از این حمله تلاش برای ترور فرمانده کل عزالدین قسام بوده است.

 

وی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی دروغ گفته است که سه‌شنبه شب از غزه موشک‌هایی شلیک شده است و این رژیم تدابیر متعددی را اتخاذ کرده که تمامی آن‌ها با هدف اجرای این ترور بوده است.

 

ابو مرزوق گفت: حماقت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل باعث شد که به کارنامه وی جنایت جدید هدف‌ قرار دادن غیرنظامیان و نقض توافق‌ها و پیمان‌نامه‌ها ثبت شود.

 

حملات رژیم صهیونیستی به خانه خانواده “الدلو” به شهادت یک زن و یک دختربچه و زخمی شدن 45 تن دیگر انجامید.

 

گفتنی است که در نتیجه این حملات چندین فلسطینی شهید یا زخمی شده اند که از جمله آنها می توان به همسر و دختر محمد ضیف فرمانده کل گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” اشاره کرد.

 

در حملات هوایی رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در “دیر البلح” در مرکز نوار غزه هدف قرار داد هفت تن از جمله یک زن باردار و سه کودک شهید شده و هشت تن دیگر زخمی شدند.

 

در حال حاضر شمار شهدا به 2027 نفر و شمار مجروحان به بیش از 10250 نفر رسیده است.

 

همچنین در دیگر حملات رژیم صهیونیستی که مناطق متعددی را در نوار غزه هدف قرار داد چندین تن دیگر زخمی شدند.

 

وزارت بهداشت فلسطین هم اعلام کرده است که هزاران تن از خانه‌هایشان در شرق غزه از هراس از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی فرار کرده‌اند.

 

شلیک موشک‌ها به اراضی اشغالی

در میان این تجاوزهای رژیم صهیونیستی، گروه‌های فلسطینی 30 موشک به چندین منطقه در جنوب اراضی اشغالی شلیک کردند که سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی حملات چندین موشک را ناکام گذاشت، اما ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که یک موشک به منطقه تل‌آویو اصابت کرده است.

 

گردان‌های عزالدین قسام نیز اعلام کردند که موشک M-75 به شهر قدس شلیک کرده‌، اما پلیس رژیم صهیونیستی تصریح کرد که حمله این موشک را خنثی کرده و تاکنون هیچ اخباری مبنی بر وقوع تلفات جانی یا مالی در پی این حمله منتشر نشده است.

 

فعالان جنبش حماس اعلام کردند که 30 موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده‌اند که یکی از آن‌ها فرودگاه “بن‌گوریون” نزدیک تل‌آویو را هدف قرار داده است که این فرودگاه، فرودگاه بین‌المللی اصلی در اراضی اشغالی است.

 

شاخه‌ی نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این موشک‌ها را به این دلیل به سمت اراضی اشغالی شلیک می‌کند که رژیم صهیونیستی آتش‌بس را نقض کرده است.

 

در همین حال گردان‌های شهدای الاقصی و تیپ‌های ناصر صلاح‌الدین و گردان‌های مجاهدین از هدف قراردادن مناطق اراضی اشغالی که نزیک به نوار غزه هستند، خبر دادند.

 

رژیم صهیونیستی مدعی است که در پاسخ به شلیک سه موشک از نوار غزه، مناطق مختلفی را در غزه هدف قرار داده است.

 

سخنگوی نتانیاهو نیز اتهام‌های طرف فلسطینی مبنی بر اینکه تل‌آویو آتش‌بس را نقض کرده، تکذیب و اعلام کرد که شلیک موشک‌ها از غزه ادامه مذاکرات را غیرممکن می‌سازد.

 

در همین حال ارتش رژیم صهیونیستی خواهان گشودن پناهگاه‌ها در فاصله 80 کیلومتری از مرزهای غزه شد و علت این اقدام را حملات موشکی فلسطینی‌ها اعلام کرد.

 

“اسرائیل مسوول نقض آتش‌بس است”

همزمان “عزت الرشق” از رهبران برجسته حماس رژیم صهیونیستی را مسئول از سرگیری مجدد خشونت‌ها خواند و هشدار داد که این رژیم با از سرگیری درگیری‌ها میان دو طرف “روی آرامش را به خود نخواهد دید”.

 

وی افزود: تا زمانی که مردم ما احساس آرامش نکنند اسرائیل نیز از آرامش برخوردار نخواهد شد و این اسرائیل است که این حملات را آغاز کرده است.

 

همزمان “عزام الاحمد”، رئیس هیأت مذاکره‌کننده فلسطینی سه‌شنبه شب گفت که آتش‌بس نقض شد و رژیم صهیونیستی مسئولیت آن را بر عهده دارد.

 

مذاکرات آتش‌بس دشوار است

از سوی دیگر، “سامح الشکری” وزیر خارجه مصر در مصاحبه با شبکه اسکای‌نیوز عربی گفت که مذاکرات غیرمستقیم میان فلسطینی‌های و اسرائیلی‌ها دشوار است.

 

وی خاطرنشان کرد که موضع مصر در مذاکرات بر مبنای دفاع از حقوق قانونی ملت فلسطین بوده است.

 

اسرائیل مراجعه به شورای امنیت را بررسی می‌کند

از سوی دیگر، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت این رژیم به ریاست بنیامین نتانیاهو در حال حاضر مراجعه به شورای امنیت جهت صدور قطع‌نامه‌ای با هدف برقراری آتش‌بس را بررسی می‌کند که این قطع‌نامه مانند قطع‌نامه 1701 میان این رژیم با حزب الله لبنان باشد.

 

در همین حال، منابع اسرائیلی اعلام کرده‌اند که دشوار است هیات اسرائیلی به قاهره بازگردد.

 

تبعید یکی از رهبران فلسطینی از کرانه باختری

از سوی دیگر، خانم “خالده جرار”، از رهبران جبهه مردمی آزادسازی فلسطین اعلام کرد: ارتش اسرائیل بامداد امروز به خانه‌اش در شهر رام‌الله واقع در کرانه باختری حمله و به وی اعلام کرد که ارتش این رژیم تصمیم گرفته است وی را به اریحا منتقل کند.

 

این اولین تصمیم برای اخراج داخلی است که توسط رژیم صهیونیستی در خصوص یکی از رهبران فلسطینی از دهه‌های گذشته صادر می‌شود.

 

“خالده” که یکی از اعضای شورای قانونگذاری فلسطین است، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه عنوان داشت: ارتش اسرائیل تصمیم اخراج وی را به همراه نقشه‌ای به وی تحویل داد که در این نقشه مکانی که باید ظرف 24 ساعت به آن برود مشخص شده است و در آن اعلام شده است که وی نباید به شهر رام‌الله برگردد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین