امروز: دوشنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۹ Monday, 29 May 2023

اوباما:نظام سوریه مسئول حمله شیمیایی به دمشق است

اوباما:نظام سوریه مسئول حمله شیمیایی به دمشق است

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا مواضع این کشور در خصوص سوریه را تشریح کرد.

 
به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی مدعی شد:نظام سوریه مسئول حمله شیمیایی به دمشق است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:فرماندهان ستاد مشترک ارتش آمریکا آمادگی ارتش را برای آغاز عملیات نظامی در هر وقت ممکن را به من ابلاغ کردند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت: این جنایت نقض معاهدات بین المللی برای ممنوعیت سلاح شیمیایی است وخطری برای کشورهای همجوار سوریه به شمار می رود.

وی همچنین با ادامه فضا سازی خود علیه نظام سوریه اظهار داشت:این جنایت به افزایش استفاده از سلاح شیمیایی منجر شده و ما به حمله نظامی به سوریه دست زده اما ورود نیروهای آمریکایی به سرزمین های سوریه صورت نمی پذیرد.

باراک اوباما همچنین تصریح کرد:نیروهای ما فقط در زمینه نظامی نبوده و در راستای دموکراسی حرکت می کنند و ما خواستار موافقت کنگره برای استفاده از نیرو علیه سوریه هستیم.

وی همچنین مدعی شد:آماده مجازات “بشار اسد” در خصوص آنچه که به آن دست زده هستیم ومن خواستار این هستم که موافقت کنگره را به رغم اینکه صلاحیت اتخاذ تصمیم بدون موافقت کنگره را دارم به دست آورم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین اظهار داشت:از آنچه که در انگلیس رخ داد و همچنین مخالفت مجلس عوام برای حمله نظامی به سوریه متاثر شدیم.این نظام جهانی که آن را ساخته ومورد توافق 98 کشور قرار گرفته این اجازه را به رئیس آن برای مقابله با “بشار اسد” داده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه هر طرفی که از سلاح شیمیایی استفاده کرده مسئولیت آنچهرا که انجام داده بر عهده دارد افزود:امکان ندارد که ما فرزندان خود را در جهانی پرورش دهیم که به گفته های خود احترام نمی گذارد.

اوباما با تاکید بر استفاده سلاح شیمیایی در سوریه اظهار داشت:باید پاسخ آن را داد ودیگر انتظار برای تحقیقات جایز نبوده واز دوستان خود خواهم خواست تا با این ایده ها موافقت کرده وموضع گیری خود را اعلام کنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه بیانیه خود با ادعای اینکه ما از جنگ خسته شده ایم وسربازان خود را هرگز وارد جنگ جدید نخواهیم کرد اضافه کرد:فشار های خود را علیه “بشار اسد” افزایش داده وتلاش می کنیم تا به یک راه حل سیاسی دست پیدا کنیم اما با این وجود نکته ای که باید گفت این است که آمریکا نباید به عنوان یک تماشاچی در قبال آنچه که در سوریه رخ می دهد نقش ایفا کند وباید بر نظام سوریه فشار بیاوریم.

وی در بخش دیگری از لفاظی های خود گفت:کنگره باید آمادگی داشته باشد تا مسئولیت خود را برعهده بگیرد واز اعضای آن می خواهم که اختلاف سیاسی خود را کنار گذاشته وبه سود امنیت ملی رای دهند ووقت آن رسیده است که جهانیان ببینند که آمریکا کشوری است که به ارزش های احترام می گذارد.

“باراک اوباما ” رئیس جمهور آمریکا در پایان اظهارات ضد سوری خود اظهار داشت:تصمیم ساده ای پیش رو نداریم اما شما من را برای اتخاذ تصمیمات دشوار انتخاب کرده اید و بنابراین از کنگره می خواهم که به جهانیان این پیام را بفرستد که ما در مقابل این مسئله سکوت نخواهیم کرد.

 

 

توییت بینا

15:12 (۱ روز قبل) ۱

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۲ روز قبل) ۲

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۲ روز قبل) ۳

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۲ روز قبل) ۴

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۲ روز قبل) ۵

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۲ روز قبل) ۶

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ هفته قبل) ۷

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ هفته قبل) ۸

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۲ هفته قبل) ۹

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۲ هفته قبل) ۱۰

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۲ هفته قبل) ۱۱

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۲ هفته قبل) ۱۲

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۳

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۴

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۳ هفته قبل) ۱۵

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۴ هفته قبل) ۱۶

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۷

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۸

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

9:54 (۴ هفته قبل) ۱۹

قطعی برق سرور پیام‌رسان‌های داخلی رفع شد

9:42 (۴ هفته قبل) ۲۰

جاعلان اسکناس در تهران دستگیر شدند

پربازدیدها

آخرین عناوین