امروز: سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱ Tuesday, 7 February 2023

رکورد مصرف برق ایران شکسته شد

رکورد مصرف برق ایران شکسته شد

نگرانی برای تامین برق مشترکان نداریم.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از خبرگزاری مهر معاون وزیر نیرو با بیان اینکه مصرف برق کشور برای نخستین بار یکهزار میلیون کیلووات در ساعت نزدیک یک میلیارد کیلو وات در ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10درصد افزایش یافته است، نسبت به مصرف برق کولرهای گازی در فصل تابستان هشدار داد و اعلام کرد: نگرانی برای تامین برق مشترکان نداریم.

محمد بهزاد در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما درباره آخرین وضعیت مصرف برق تابستانی در کشور گفت: پنج شنبه 26 تیرماه پیک مصرف شبکه برق با 45 هزار و 693 مگاوات رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 5.43 درصد افزایش یافته بود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه برای نخستین بار مصرف برق ایران حدود هزار میلیون کیلووات ساعت نزدیک یک میلیارد کیلو وات در ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10درصد رشد داشته است، تصریح کرد: همچنین متوسط مصرف برق در مقایسه با تیرماه سال گذشته 7.25 درصد و از ابتدای سالجاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 4 درصد رشد را تجربه کرده است و در روز گذشته به 10درصد رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای تولید برق از منابع هیدروکربوری استفاده می‌شود اظهار داشت: برای اینکه تولید برق داشته باشیم باید از نظر سوخت مصرفی شبانه روز 230 میلیون متر مکعب معادل پاز طبیعی، انرژی مصرف کنیم تا برق تولید شود باید این منابع را حفاظت کرده صرفه‌جویی انرژی را در کشور در سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

بهزاد اوج مصرف انرژی در کشور را بین ساعات 12 تا 4 بعداز ظهر و 19 تا 23 شب عنوان کرد و افزود: بالاترین زمان پیک مصرف انرژی است که در این مقاطع زمانی باید صرفه جویی شود.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو، استفاده از کولرهای گازي و وسایل غیراستاندارد را عامل اصلی افزایش مصرف انرژی در کشور عنوان کرد و یادآورش شد: باید در هنگام خرید وسایل برچسب انرژی را از نظر A,B کنترل کنیم تا حداقل مصرف انرژی را در کشور شاهد باشیم.

افزایش 7 هزار مگاواتی تولید برق ایران

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید انرژی در صنعت و بخش کشاورزی رشد خوبی داشته و اگر بخواهیم مقایسه کنیم بین فصول پاییز و زمستان 30 هزار مگاوات تبدیل به 45 هزار مگاوات که نزدیک 15 هزار مگاوات برای ایجاد سرمایش و نیز برای رفاه خانوارها مصرف شده است، تبیین کرد: سال گذشته نیروگاه‌های جدیدی احداث شده بیش از 4 هزار مگاوات تولید برق افزایش یافت.

وی، افزود:  پیش بینی می شود امسال با اتمام پروژه‌ها بیش از 7 هزار مگاوات برق جدید ایجاد می شود که در حال حاضر ظرفیت نصب شده 70 هزار مگاوات نامی و عملیاتی 56 هزار مگاوات است و پیش بینی شده که برای تولید 48 هزار مگاوات مشکلی وجود ندارد.

رکورد مصرف برق ایران شکسته شد

بهزاد با بیان اینکه در تابستان امسال از نظر تامین برق برای تمامی مصرف کنندگان به ویژه کشاورزی و برون مرزی بدون محدودیت برق تامین شده و انرژی مصرفی به عدد یک میلیارد کیلووات ساعت با رشدی 10 درصد رسیده است، گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از خاموشی انجام شده و جای نگرانی وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه افزایش مصرف برق به ویژه در تهران بزرگ، در حال اتفاق افتادن است كه بايد بسيار هوشيارانه اين وضعيت مديريت شود، بیان کرد: در روزهای اخیر پیک مصرف برق کشور از 45 هزار مگاوات فراتر رفته است.

بهزاد با تاکید بر اینکه میانگین مصرف انرژی در کشور بالاست بیان کرد: از قدیم بحث فرهنگ صرفه جویی در مورد انرژی کمتر مورد توجه قرار گرفته و در سال‌های اخیر اقدامات مناسبی از طرف دولت و مردم صورت گرفته به طوری‌که در سه سال گذشته مصرف هر خانوار 3هزار کیلووات در سال بوده که در سال گذشته به دو هزار و 400 کیلووات در ساعت رسیده است.

مصرف برق کولرهای گازی 7 برابر کولر آبی است

معاون برق و انرژی وزارت نیرو در ادامه با یادآوری اینکه حدود 20 درصد جمعیت جهان یعنی از 7 میلیارد نفر حدود 1.5 میلیارد نفر هنوز فاقد برق هستند، تبیین کرد: مردم توجه کنند وسائل خانگی باید برچسب انرژی A و B داشته باشند زیرا برچسب انرژی F دو برابر مصرف انرژی B است.

این مقام مسئول با بیان اینکه یک کولر گازی 7 برابر یک کولرآبی برق مصرف می کند باید در خرید وسایل برقی به علامت برچسب توجه ویژه ای شود، ادامه داد: حدود 100 میلیون لامپ کم مصرف در مدت دو سال گذشته با یک سوم قیمت در اختیار مردم گذاشته شده است و باعث شد که در مصرف برق صرفه جویی کنیم.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید