امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۷ Friday, 27 January 2023

سرپرست تیم ملی والیبال: هنوز با “آناستازی” به جمع‌بندی نرسیدیم

سرپرست تیم ملی والیبال: هنوز با "آناستازی" به جمع‌بندی نرسیدیم

سرپرست تیم ملی والیبال با اشاره به بررسی فدراسیون برای تعیین جانشین خولیو ولاسکو گفت: “آناستازی” گزینه اصلی ما بود، اما به دلیل مشکلاتی فعلاً به جمع بندی نرسیده‌ایم و سعی داریم با صلاح دید “ولاسکو” جانشین او را معرفی کنیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، امیر خوش‌خبر در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: بعد از دعوت فدراسیون والیبال آرژانتین از “خولیو ولاسکو” احساس کردم که وی به نوعی در معذوریت اخلاقی قرار گرفته است. شاید خود ولاسکو هم اصلا دوست نداشت الان و در این مقطع زمانی این دعوت انجام بگیرد. ولاسکو قبلا هم گفته بود که فقط در مقابل دعوت یک جا نمی‌توانم مقاومت کنم و آن هم آرژانتین کشور خودم است. 35 سال به دنبال فرصتی بودم که بتوانم در آرژانتین مربیگری کنم. این اتفاق بعد از درخشش تیم ملی والیبال ایران افتاد. همزمان با موفقیت‌های تیم ملی والیبال ایران، والیبال آرژانتین هم به بحران خورد.

 

وی افزود: همه این موارد موجب شد تا آرژانتینی‌ها به دنبال جذب ولاسکو باشند. نوع بازی‌های تیم والیبال ایران در مسابقات قهرمانی قاره‌ها در ژاپن به تصمیم آرژانتیینی‌ها به دعوت از ولاسکو قوت بخشید. آنها به ولاسکو به عنوان کسی که بتواند در والیبال این کشور تحولی ایجاد کند، نگاه می‌کنند. دعوتنامه‌ای از سوی فدراسیون والیبال آرژانتین برای ولاسکو ارسال شده است. خود ولاسکو بعد از این دعوت حالت بغضی داشت. او گفت تازه کارم در تیم ملی والیبال ایران شروع شده است و دوست داشتم فعالیتم را با جدیت بیشتر دنبال کنم، ولی به هر حال آرژانتین هم کشورم است و نمی‌توانم به دعوت کشورم پشت کنم.

 

سرپرست تیم ملی والیبال یادآور شد: شاید دلیل اصلی حضور ولاسکو در مراسم قرعه‌کشی مسابقات قهرمانی جهان در لهستان همین بود که ولاسکو رو در رو با داورزنی، رییس فدراسیون والیبال ایران گفت و گو کند. ولاسکو دلایل رفتن خود را به داورزنی گفت و رضایت او را جلب کرد. منطق داورزنی این است که حتی اگر بخواهیم ولاسکو را نگه داریم، اما او نخواهد در ایران کار کند دیگر همکاری با وی به درد ما نمی خورد. این ذهنیت که ما ولاسکو را از آرزویش دور کردیم ممکن است همیشه او را آزار دهد و اجازه ندهد او کارش را به درستی پیگیری کند.

 

خوش خبر خاطر نشان کرد: تمام این اتفاق‌ها در روزهای گذشته رخ داد. ابتدا گمان می‌کردیم که این حرف‌ها جدی نیست، اما وقتی رییس فدراسیون والیبال آرژانتین برای داورزنی نامه نوشت و از او خیلی دوستانه خواست تا در این زمینه رییس فدراسیون والیبال ایران با آرژانتین همکاری کند، همه چیز جدی شد. رییس فدراسیون والیبال آرژانتین، پیام رییس جمهور این کشور را به داورزنی رساند و اعلام کرد که همه جامعه آرژانتین می‌خواهند تا ولاسکو به این کشور بر گردد.

 

سرپرست تیم ملی والیبال از حضور ولاسکو در ایران خبر داد و گفت: ولاسکو جمعه هفته‌ آینده به تهران سفر می‌کند. او خیلی دوست داشت که حضوری با مردم و نمایندگان رسانه‌ها صحبت کند. قطعا برای وی کنفرانس خبری ترتیب خواهیم داد تا نقطه نظرش را درباره حضور در تیم ملی والیبال آرژانتین و موضوع عدم حضورش در والیبال ایران عنوان کند.

 

خوش خبر در پاسخ به پرسشی درباره جانشین ولاسکو و پر رنگ‌تر شدن نام “آناستازی” به عنوان مربی جدید تیم ملی والیبال گفت: “آناستازی”، شرایط خیلی خوبی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران دارد، اما مشکلی سر راه است. علی‌رغم این که “آناستازی” دیگر در خانه‌اش نشسته و به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی والیبال لهستان را برعهده ندارد، اما گویا یک سال قرارداد او با فدراسیون لهستان باقی مانده است. طبق قراردادی که او با فدراسیون لهستان دارد نمی‌تواند هدایت تیم دیگری را بپذیرد. حتی نتوانسته یک تیم باشگاهی را در دست بگیرد و این هم خیلی عجیب است که یک مربی در اندازه‌های آناستازی بیکار در خانه‌اش نشسته است. اگر بخواهد آناستازی هدایت تیم دیگری را قبول کند باید رضایت فدراسیون والیبال لهستان را جلب کند و خسارت بدهد. همچنین از یک سال از حقوقش بگذرد. همه این موارد موجب شده که آناستازی فعلا نتواند هدایت تیم ملی ایران را در دست بگیرد. آناستازی گزینه اصلی ما بود، اما متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم درباره او به جمع بندی برسیم. گزینه‌های دیگری هم مدنظر داریم. وقتی که همه چیز به قطعیت رسید نظر فدراسیون والیبال را درباره جذب سرمربی جدید تیم ملی اعلام خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به تعامل با ولاسکو برای آینده والیبال ایران گفت: ما صلاح می‌دانیم که با کمک خود ولاسکو جانشین او را معرفی کنیم. باید فردی هدایت تیم ملی والیبال ایران را بر عهده بگیرد تا بتواند راه او را ادامه دهد. باید فردی باشد که اسم بزرگی داشته باشد و از عهده هدایت تیم ملی والیبال ایران بر آید.

 

خوش خبر درباره برنامه‌های تیم ملی والیبال در سال آینده گفت: والیبال ایران سال آینده برنامه روتین مشخصی دارد. سال آینده مسابقات لیگ جهانی و قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی را پیش‌رو داریم. همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. سال بسیار خوب و بسیار سختی پیش روی والیبال ایران است. امیدوار هستم که مسابقات پیش‌رو را با انرژی زیاد و با شایستگی به پایان ببریم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید