امروز: یکشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۵ Sunday, 4 December 2022

طولانی شدن زمان انتخاب استانداران و مدیران به صلاح دولت و مردم نیست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اوضاع کنونی جامعه در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: جهان به استقبال رویکرد اسلامی اعتدال آمد. به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت ایران، با بیان گوشه‌ای...

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اوضاع کنونی جامعه در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: جهان به استقبال رویکرد اسلامی اعتدال آمد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت ایران، با بیان گوشه‌ای از اوضاع کشور در آغاز دولت سازندگی افزود: با کسری 51 درصدی بودجه و تعطیلی اغلب کارخانه‌ها و فرسودگی نیازهای یک زندگی خوب و بیکاری 16 درصدی، کار را شروع کردیم و با همت و همکاری مردم و همدلی مسئولان، به رونق تولید پرداختیم که لازمه تحولات همه‌جانبه در کشور بود، به گونه‌ای که با کاهش بیکاری به 9 درصد، فرهنگ اجتماعی جامعه نیز ارتقا یافت.

وی با ابراز تأسف از اوضاع هشت سال گذشته کشور و مقایسه درآمدهای نفتی آن با دیگر دوره‌ها، گفت: اکنون می‌توان با اصلاح شرایط مدیریتی و حل مشکلات خارجی با استفاده از زیربناهای موجود، کشور را به سرعت به موقعیت‌های مناسب علمی، دانشگاهی و فرهنگی رساند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به شهرک‌های صنعتی و احترام به صنعتگران را ضرورت رونق اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: تولیدگران در همه جوامع محترمند و امیدواریم در دولت جدید، موانع رشد کمی و کیفی کارهایشان برداشته شود که رونق تولید آرزوی همه است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: شرایط مدیریت اجرایی گذشته اوضاع کشور را مثل کلافی سردرگم به هم ریخت و اصلاح امور، نیاز به تدبیر دارد. البته طولانی شدن زمان انتخاب استانداران و دیگر مدیران استانی و شهرستانی هم به صلاح دولت فعلی و مردم نیست.

وی در ادامه، با تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) و ارائه تحلیلی از زندگانی سیاسی آن امام همام گفت: کلام هریک از ائمه شیعه چراغی برای هدایت انسان‌ها در همه اعصار است.

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی و آرمان خالقی، رئیس و مدیرعامل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، معراج، رئیس خانه در کرمانشاه و علی‌اصغر جمعه‌ای، معاون تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع نابسامان بخش خصوصی در دولت گذشته، خواستار توجه بیشتر مسئولان بخش‌های مختلف به رونق تولید و حذف قوانین دست‌و‌پاگیر شدند که قدرت رقابت بخش خصوصی ایران را برای رونق صادرات و مدیریت واردات در مقابل رقبای خارجی می‌گیرد.

حاضران، وجود 90 هزار واحد صنعتی و 5 هزار معدن را ظرفیت مناسبی برای کمک به رونق اقتصاد کشور دانستند و گفتند: تصمیم‌های اشتباه، وعده‌های غیرعملی و آمارهای غیرواقعی و بهانه‌تراشی‌های اداری و رکود تورمی، نبض تولید را از کار می‌اندازد.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید