امروز: جمعه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۹ Friday, 14 June 2024

لاریجانی : درشت‌گویی مسئولان آمریکا، تودهنی ایران را در پی دارد

لاریجانی : درشت‌گویی مسئولان آمریکا، تودهنی ایران را در پی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که درشت‌گویی مسئولان آمریکایی به وزیر امور خارجه، تودهنی ایران را در پی دارد گفت: آمریکایی‌ها نسبت به سفر وزیر امور خارجه ایران به لبنان و ادای احترام ایشان به عماد مغنیه رفتار نادرستی از خود نشان داده و آن را خجالت‌آور دانستند در حالیکه خودشان در مراسم دفن قصاب صبرا و شتیلا شرکت کرده و به این جنایتکار ادای احترام کردند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در همایش تجلیل از نخبگان و قهرمانان ورزشی سپاه حضرت محمد (ص) تهران با نکوهش اظهارات اخیر مقامات آمریکایی، گفت: جمهوری اسلامی ایران حاضر است جانش را برای حزب‌الله لبنان فدا کند. اگر به حزب‌الله تعدی کنید پشت سر حزب‌الله می‌ایستیم چرا که حزب‌الله افتخار عالم اسلام در برابر رژیم اشغالگر قدس است.

 

وی با نکوهش اظهارات مقامات آمریکایی نسبت به وزیر امور خارجه ایران، گفت: درشت‌گویی به ایران و وزیر خارجه، تودهنی امت ایران را در پی خواهد داشت چرا که وزیر امور خارجه به مظهر مقاومت و ایستادگی یعنی عماد مغنیه ادای احترام کرده است و جمهوری اسلامی ایران به حزب‌الله لبنان افتخار می‌کند.

 

رییس قوه مقننه افزود: برخی مصوبات آمریکایی‌های طی سال‌های اخیر هدف قرار دادن نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران بود. موضوع هسته‌ای و مساله موشکی ایران عمل بازدارندگی جمهوری اسلامی است. ایران فریب کشورهای غربی مبنی بر تامین امنیت مردم منطقه را نمی‌خورد.

 

لاریجانی با تاکید بر اینکه یک مسلمان باید قدرت بازدارندگی داشته باشد، گفت: مسلمانان اهل عدالت و دوری از ظلم هستند اما اهل قدرمتند، اصلا مسلمانان باید بازدارنده باشند. آنان نمی‌توانند جنبه مظلومیت به خود بگیرند. زندگی با عزت نفس به قدرت احتیاج دارد.

 

وی جهاد را یکی از نیازهای جهان امروز دانست و افزود: برای رخت بر بستن فقر از جامعه اسلامی باید مجاهدت به زندگی مسلمانان وارد شود. موضع برخی از کشورهای پولدار اطراف به گونه‌ای است که با یک تلفن تغییر می‌کند اما موضع جمهوری اسلامی ایران همواره ایستادگی در برابر قلدری آمریکا و زورگویان است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای سپاه و خانواده‌هایشان،‌ گفت: در نهادی عمر صرف می‌کنید که پایه‌های آن بر تقدس فکری استوار است. ویژگی سپاه، احساس مسئولیت نسبت به انقلاب و تکوین آن با جهاد است، خانواده‌های شما باید به شما افتخار کنند.

 

لاریجانی تاکید کرد: سپاه در جمهوری اسلامی نقش بی‌بدیلی دارد، سپاه رکن مهمی برای استقامت جمهوری اسلامی دارد.

 

وی تصریح کرد: اگر در زندگی عاشق پیامبر (ص) یا اولیای دین هستیم و به آنان عشق می‌ورزیم نباید این موضوع صرفا لقلقه دهان‌مان باشد‌، بلکه این عشق باید در نفس انسان رسوب کند، درجه معرفت انسان افزایش یابد تا با این ائمه همنشین شویم.

 

بزرگداشت برای پیامبر و اولیای دین برای فهم جایگاه این عزیزان و بکار بستن سیره آنان در زندگی فردی و اجتماعی‌مان است در این صورت زمینه همنشینی با این اسوه‌های دین به وجود می‌آید.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولیای دین ویترین برای نشان دادن به دیگران نیستند،‌گفت: اولیای دین فقط ویترین برای نشان دادن به دیگران نیستند بلکه در زندگی ما باید ظهور و بروز داشته باشند. نیازهایمان در جهان امروز بیش از گذشته به سبک و راه رسول الله باید باشد.

 

لاریجانی انحطاط فکری در دنیای امروز را بیش از گذشته دانست و افزود: از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها به دلیل سنت شدن انحطاط فکری دنیای غرب در جوامع اسلامی است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان آیت‌الله شهید مطهری،‌ گفت: شهید مطهری می‌فرمایند امروز بشر به سه چیز نیاز شدیدی دارد ایمان به خدا، ایمان به رسول خدا و جهاد به مال و نفس.

 

وی افزود: ایمان به صاحب این دنیا در زندگی فردی و اجتماعی حکومت‌ها باید احساس شود. ایمان به رسول خدا دومین موضوعی است که بدون داشتن آن راه صحیح طی نمی‌شود. جهاد به مال و نفس نیز تکمیل‌کننده دو مطلب فوق است. نقد امروز عالم، کنار گذاشتن جهاد از زندگی است و اصلا بدبختی کشورهای اسلامی و تو سر خوردگی آنان به دلیل کنار گذاشتن جهاد از زندگی مسلمانان است.

 

نماینده مردم قم افتخار سپاه را به مجاهدت دانست و افزود: افتخار عزیزان سپاه به مجاهدت است نه رفاه و زندگی، آن هم در غیبت جهاد. اصلا زنده بودن سپاه به همین عوامل بستگی دارد. اگر سپاه در دفاع مقدس نقش بی‌بدیل داشت به دلیل این سبک زندگی بود. سرافرازی ایران و حزب‌الله به دلیل این خصوصیت جهادی است.

 

لاریجانی عقل را پایه دین دانست و افزود: اگر می‌گوییم به راهنمای معنوی مثل پیامبر (ص) احتیاج داریم آیا این مساله با عقل منافات دارد؟ و عقل باید تعطیل شود، پاسخ این است که در کلام و زندگی پیامبر و اولیای دین، رشد عقلی اساس است. امام صادق (ع) فرمودند پاداش را به اندازه عقل افراد می‌دهند یا در جای دیگری فرمودند کسی که عاقل باشد دین دارد و چنین فردی بهشتی است.

 

وی افزود: مهم‌ترین نعمت الهی به بشر به فرموده پیامبر (ص) عقل است. از طریق علم و عقل یک کشور بزرگ می‌شود البته علم به معنای مدارک‌گرایی نیست بلکه هدایت زندگی بر اساس تعمل و با عقل و برنامه باید انجام شود. اگر عقل انسان فربه نشود زندگی روزمره خواهد داشت. انسان سعادتمند برای خود و خانواده و جامعه و مسلمانان برنامه دارد و اصلا رشدیافتگی فرد و جامعه ریشه دینی دارد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگرانی پیامبر (ص) نسبت به امت اسلام، گفت: نگرانی پیامبر از امت اسلام به دلیل فقر نبود بلکه به خاطر سوء تدبیر بود. سوءتدبیر ریشه در بی‌توجهی و استفاده نکردن از علم دارد و چه خوب است در جشن‌های ولادت به این نگرانی پیامبر توجه شود.

 

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش همگرایی را نیاز امروز جهان اسلام دانست و افزود: فاصله گرفتن از سنت نبوی موجب این همه فاجعه در جهان اسلام شده است. مشاهده می‌کنید که چه قیامتی به پا کرده‌اند، آیا پیامبر و اولیای دین مردم را به تکفیر یکدیگر توصیه کرده‌اند؟ امت اسلام یک روح واحد است. اگر این تلقی در جامعه ما نهادینه شود آن وقت هیچ درگیری در جهان اسلام به وجود نمی‌آید.

 

وی افزود: بر علیه مسلمانان دائما حکم قتل صادر می‌کنید و بعد می‌گویید سنت پیامبر را اجرا می‌کنیم. آیا دوست داشتن یعنی مثله کردن مسلمانان؟ آیا این کار پیاده کردن کلام پیامبر است؟ آیا صدور حکم پیامبر قتل و عام مسلمانان است؟

 

رییس قوه مقننه وفای به عهد را از دیگر نشانه‌های ایمان برشمرد و افزود: در سنت نبوی خیانت، طرد شده است. هر چند که خدعه، کلک و فریب در جهان امروز به یک عرف مبدل شده است. امام علی (ع) در توصیه خود به مالک‌اشتر فرمودند هرگز عهد و ایمان خود را نشکن حتی با مشرکان.

 

لاریجانی با اشاره به رفتار کشورهای غربی در موضوع هسته‌ای ایران،‌ گفت: کلک زدن در موضوع هسته‌یی طی 10 سال گذشته بارها تکرار شده است. در دو سال اخیر به ایران گفتند حقوق هسته‌ای شما از طریق مذاکرات تامین می‌شود ولی گام به گام برنامه هسته‌ای ایران به سمت تعلیق پیش بردند. غربی‌ها به جای تضمین عینی برای در اختیار گذاشتن فناوری هسته‌ای به ایران، صحبت از دادن قطعات هواپیما به ایران کردند. آیا این وعده، خدعه و نیرنگ نیست؟

 

وی افزود: ما مسلمانان اهل مکر نیستیم ولی مکر شما را می‌فهمیم. ایران متوجه این مساله شد و مسیر هسته‌یی خود را طی کرد. البته برخی از رهبران اروپا اخیرا به روش مکارانه خود اعتراف کرده‌اند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی ابراز تاسف کرد: خواری و زبونی یکی از کشورهای اسلامی موجب جری شدن کشورهای غربی برای تحمیل خواسته‌هایشان در موضوع هسته‌یی به ایران شد اما آنان تصور نکنند که امروز تحریم‌ها موجب حرکت ایران در موضوع هسته‌یی شده است. نظام اسلامی از فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی هرگز دست بر نمی‌دارد. غربی‌ها رفتار فریبکارانه را کنار بگذارند تا دوباره دچار مشکل نشوند. اگر روزی ایران مجددا در برابر شما در موضوع هسته‌یی ایستاد به دلیل کلک زدن شماست.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۸ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۸ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۸ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۸ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۲ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین