امروز: جمعه، ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱ Friday, 3 February 2023

لورنزو برناردی را بیشتر بشناسید

لورنزو برناردی را بیشتر بشناسید

لورنزو برناردی

توافقات نهايي با بازيکن برتر قرن واليبال براي جايگزيني خوليو ولاسکو در تيم ملي واليبال ايران حاصل شد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، پس از جدايي خوليو ولاسکو از تيم ملي واليبال ايران مسئولان فدراسيون با چند گزينه از جمله مک‌کاچن، آناستازي، برناردي، لوزانو، پرندي و آلکنو مذاکراتي را انجام دادند که در نهايت توافقات نهايي با بازيکن قرن حاصل شد و لورنزو برناردي تا پايان المپيک 2016 برزيل هدايت تيم ملي ايران را برعهده گرفت.

به گزارش فارس، اين در حالي بود که پيش از اين اکثر رسانه‌ها نام آندره آناستازي، پرندي و حتي سيچلو و بانيولي را براي جايگزيني ولاسکو مطرح کرده‌ بودند و مي‌گفتند که قرارداد آناستازي نهايي شده است و وي را سرمربي تيم ملي ايران مي‌دانستند.

مسئولان فدراسيون واليبال با مشاوره‌هاي خوليو ولاسکو و ربادنگو تصميم گرفتند تا مذاکرات خود با برناردي را جدي‌تر دنبال کنند و در نهايت توافقات نهايي با وي حاصل شد و حالا مسئولان منتظر امضاي قرارداد توسط وي هستند تا لورنزو برناردي رسماً هدايت تيم ملي واليبال ايران را برعهده بگيرد.

برنادري ايتاليايي که از شاگردان خوليو ولاسکو بوده است سابقه 306 بازي ملي در کارنامه خود دارد و به عنوان برترين بازيکن قرن فدراسيون جهاني واليبال انتخاب شده است که با اين شرايط به نظر مي‌رسد اتفاقي ميمون در واليبال رخ داده و اهالي اين رشته نبايد نگران رفتن ولاسکو از ايران باشند.

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

آشنایی با سرمربی جدید تیم ملی والیبال : لورنزو برناردی

– – – – – – – – – – – – – – – – – –

لورنزو برناردي به همراه کارچ کرالي عنوان بهترين بازيکنان قرن را به خود اختصاص دادند. وي در سال 1968 در ترنتو ايتاليا به دنيا آمد و واليبال را از سال 1980 و با پست پاسور شروع کرد، اما بعدها تغيير پست داد و به دريافت کننده قدرتي تبديل شد. اين بازيکن 306 بازي ملي در کارنامه خود ثبت کرده که اولين بازي ملي‌اش را در سال 1987 يعني زماني که فقط 19 سالش بود انجام داد.

يک مدال نقره در بازي‌هاي المپيک 1996 آتلانتا، دو مدال طلاي قهرماني جهان در سال‌هاي 1990 و 1994، سه مدال طلاي ليگ جهاني و يک مدال طلاي جام جهاني در سال 1995 حاصل حضور درخشان از مدت زمان حضورش در تيم ملي ايتاليا است. همچنين وي توانسته با تيم‌هاي باشگاهي خودش 9 بار قهرمان ليگ ايتاليا بشود. از افتخارات ديگر برناردي اين است که در سال‌هاي 1992 و 1996 در ليگ جهاني و در سال 1994 در قهرماني جهان به عنوان بهترين بازيکن مسابقات انتخاب شده است. به هر حال واضح است با اين همه افتخارات اين بازيکن يکي از اسطوره‌هاي واليبال لقب بگيرد و در نهايت هم به عنوان بازيکن قرن انتخاب شود.

زماني که تيم ملي واليبال ايران براي برگزاري ديدار با ايتاليا در ليگ جهاني در مودنا حضور داشت لورنزو برناردي که يکي از پرافتخارترين بازيکنان واليبال دنيا است و چندين عنوان مسابقات قهرماني جهان، المپيک و ليگ جهاني را با تيم ملي ايتاليا در کارنامه خود دارد تماشاگر ويژه تمرينات خوليو ولاسکو بود و در اظهار نظري جالب گفت: من براي ديدن دوست عزيزم، خوليو ولاسکو و تماشاي تمرينات او در تيم ايران به سالن آمده‌ام. اين تمرينات براي من بسيار آموزنده است. خيلي وقت بود که تمرينات او را نديده بودم. آمدم تا از آن درس بگيرم. خوليو به غير از يک مربي خوب و بزرگ، يک شخصيت بزرگ است.

برناردي ادامه داد: روش و سبک ولاسکو در دنيا منحصربه‌فرد است. ولاسکو روي ذهنيت بازيکنان کار مي‌کند و اين روشي است که در دنيا خاص خوليو است. ايران بايد قدر اين مربي بزرگ را بداند. از اينکه تيم خوليو به اين خوبي بازي مي‌کند خيلي خوشحالم. اين پيشرفت، منحصربه‌فرد و خاص ولاسکو است. به تيم ايران به خاطر اين پيشرفت تبريک مي‌گويم. تا دو سال پيش ايران در سطح تورنمنت‌هاي بين‌المللي دنيا نبود ولي امروز با بهترين مربي دنيا در بهترين تورنمنت‌هاي واليبال شرکت مي‌کند و نمايش خوبي هم از خود ارائه مي‌دهد.

اين صحبت‌ها نشان مي‌دهد که برنادري با ولاسکو دوستي قديمي دارد و بدون شک سرمربي سابق تيم ملي در انتخاب لورنزو به مسئولان فدراسيون واليبال کمک کرده است.

مسئولان فدراسيون جهاني هم نگاه ويژه اي به برناردي دارند و در مراسمي که چندي پيش در لهستان براي قرعه‌کشي رقابت‌هاي جهاني برگزار شد لورنزو يکي از ارکان اصلي مراسم بود و حالا همه اميدوارند که وي جايگزين مناسبي براي ولاسکويي شود که قطعاً تا هميشه در ذهن ايراني‌ها ماندگار خواهد شد.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید