امروز: دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷ Monday, 6 April 2020

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو‌:آغاز عملیات بزرگراه و فرودگاه ماکو در سال 93

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو‌:آغاز عملیات بزرگراه و فرودگاه ماکو در سال ۹۳

حسین فروزان

مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو با اشاره به اقدامات انجام یافته جهت اجرای پروژه های پیش بینی شده منطقه ، شایسته سالاری و توجه به نخبه های غیربومی در کنار بومی های منطقه را یکی از نکات بارز در این سازمان ذکر کردند.

مهندس حسین فروزان در گفتگو با بینانیوز   به تشریح اقدامات صورت گرفته در سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو و برنامه های آینده این سازمان پرداخت.

حسین فروزان

:

– فرودگاه ماکو

راجع به پروژه فرودگاه در دست احداث منطقه آزاد ماکو سوال کردیم که ایشان این پروژه را یکی از مهم ترین خواسته های مردم منطقه خواندند و به آغازعملیات خاکی باند فرودگاه طی هفته گذشته اشاره کردند و افزودند ماشین آلات مورد نیاز توسط پیمانکار پروژه به محل کارگاه آورده شده و در حال تجهیز کارگاه هستند تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل عملیات عمرانی اقدام کرده و تا اواخر شهریور 1393 باند فرودگاه را به صورت کامل به اتمام برسانند.

ایشان همچنان متذکر شدند که سایر بخش های فرودگاه ماکو ، اعم از ترمینال و برج مراقب پرواز، مساعدت و همیاری سایر سازمان ها و نهاد های مربوطه را می طلبد که در صورت تسریع این اقدامات ،منطقه آزاد ماکو جهت اجرای مناقصات و واگذاری پروژه ها به پیمانکاران ذیصلاح اقدامات لازم را انجام خواهد داد و نسبت به اجرای عملیات عمرانی پروژه های مذکور با جدیت و سرعت وارد عمل خواهد شد.

بازدید استاندار آذربایجان غربی از مراحل اجرای فرودگاه ماکو
بازدید استاندار آذربایجان غربی از مراحل اجرای فرودگاه ماکو

:

– بزرگراه ( تبریز – ماکو)

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو در بخش دیگری از سخنان خود به بحث پروژه جاده ترانزیت ماکو پرداخت و افزود این مسیر یکی از شریانهای مهم اقتصاد کشور محسوب میشود و نیاز هست که بحث تبدیل جاده کنونی (11 متری) به بزرگراه  و  تعریض به 22 متر سریعا توسط نهادهای مربوط مشخص شود تا با همکاری شرکتهایی خارجی و داخلی  که در این مورد با آنها مذاکراتی صورت گرفته مراحل اجرای عملیاتی این پروژه نیز طی ماههای آینده و تا اواخر تابستان شروع شود.

ایشان کمبود بودجه را مانع اصلی بر سر راه این پروژه می دانند ، چرا که بخش کمی از اعتبار مورد نیاز پروژه جاده ترانزیت را منطقه آزاد از درآمدهایش میتواند متقبل شود و یادآوری میکنند که در صورت تامین اعتبار این پروژه حتی میتواند در زمان بسیار اندکی هم اجرا شود و به مرحله بهره برداری برسد.

14-1-93- (4)
صف ترانزیت در مرز بازرگان منطقه آزاد ماکو

:

تعریض خیابان اصلی شهر

مهندس حسین فروزان درباره یکی از قدیمی ترین خواسته های شهروندان شهر ماکو ، بحث تخریب تعداد اندک باقی مانده ساختمان های معارض در مسیر تعریض خیابان اصلی نیز مواردی را ذکر کردند.

مرکز شهر ماکو به علت وجود بافت قدیمی و ترافیک سنگین حاصل از تنگی معابر نیاز دارد که هرچه سریعتر با اجرای ادامه مسیر تعریض نسبت به حل این معزل چاره اندیشی شود اما در این مورد هم مشکلاتی وجود دارد .

ایشان از عملکرد شهرداری ماکو در این خصوص ابراز نارضایتی میکنند و به این نکته اشاره میکنند که طی جلسات مختلف با حضور مسئولان شهر نسبت به حل این مشکل مشورت شده و نیاز هست که شهرداری نسبت به کسب رضایت مالکان جهت خرید و تخریب ساختمان های معارض اقدام کند اما هنوز اقدامی در خور شأن انجام نگرفته.

:

maku-3

:

یکی دیگر از معضلات مهم در مسیر تعریض خیابان اصلی شهر را بحث افزایش غیرواقعی قیمت زمین اعلام کرده و نرخ 14 میلیون تومانی هر مترمربع از زمینهایی با کاربری تجاری را که مالکان جهت فروش ملک خود به شهرداری اعلام میکنند را یک بحث جدی میدانند و شهرداری را موظف به حل و فصل این مساله میدانند.

و متذکر میشوند که در صورت عدم دستیابی به توافق میان شهرداری و مالکان ، سازمان منطقه آزاد ماکو راساٌ در این مورد وارد عمل خواهد شد و با الگوبرداری از پروژه های اتوبانهای طبقاتی اجرا شده در شهرهایی با شرایط مشابه ماکو که فضای آزاد کم برای اجرای پروژه ها در اختیار دارند را یکی از راه حل های این معزل اعلام میکنند.

:

1393-1-19 (463):

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد صنعتی و تجاری ماکو درباره احداث پلی به طول 880 متر بر روی ساختمانهای معارض بخش اصلی شهر با ارتفاع زیاد به نکاتی نیز اشاره میکنند ، از جمله بحث جذب توریست و گردشگر داخلی و خارجی و سوژه تبلیغاتی جالب برای شهر ماکو و برآورد هزینه کمتر نسبت به راه حل خرید املاک معارض.

یکی از نمونه های اتوبان احداث شده با وجود معارض تاسیساتی
یکی از نمونه های اتوبان احداث شده با وجود معارض تاسیساتی در ژاپن

:

– توضیحات مهندس حسین فروزان در باره جوسازی برخی ها در خصوص تعداد کارمندان و …

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو جهت شفاف سازی و پاسخ به جوسازی های انجام گرفته در مورد تعدد کارمندان و یا استفاده از غیربومی ها در سمت های مهم سازمان توضیحاتی را ارائه کردند:

– حسین فروزان تعداد کل کارمندان سازمان را 95 نفر اعلام میکند که کارمندان سازمان 35 نفر و تعداد نیروهای شرکتی  60 نفر هستند که در سایر بخشها مانند گمرک مشغول به کار هستند ، با این حساب کل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو با 95 نفر اداره میشود.

– همچنین ادعاهای مربوط به تعویض و تغییر اتوبوسی در کارکنان سازمان را رد کرده و اشاره کردند که تنها در پنج  سمت و پست، افرادی با قابلیت ها و تخصص های مربوط و با مدارک عالی تحصیلی جایگزین شده اند

–  افراد برکنار شده یا از عدم وجود مدیرعامل در مقطع کوتاه از مقام خود سواستفاده کرده و موجبات نارضایتی سایر همکاران را فراهم کرده بودند و یا همزمان در سایر ادارات دولتی شاغل بوده اند که از کار برکنار شده اند و جای آنها به افراد نخبه و متبهر واگذار شده است.

– همچنین متذکر میشوند که دبیر مناطق آزاد آقای مهندس ترکان هم نسبت به شایسته سالاری و ارجح بودن آن نسبت به بومی گرایی سفارشات اکید کرده اند و در گزینش افراد بدون توجه به گرایش سیاسی و یا محل تولد آنها فقط به میزان تخصص و بهره برداری موثری که از علم و تجربه آنها میتوانیم کسب کنیم و برای منطقه مفید باشد را برگزیده ایم.

– در آخر با اشاره به طرح جامع منطقه آزاد ماکو ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو کارهای صورت گرفته در این بخش را جهت اطلاع عموم شهروندان و هموطنان اینگونه اعلام میکنند :

1- تغییر کاربری 600 هکتار زمین با مساعدت سازمان منابع طبیعی و تبدیل آن به زمینهایی با کاربری صنعتی

2- اقدامات صورت گرفته در جهت فرآوری محصولات معادن شهرستان قبل از انتقال به سایر شهرها

3-آماده سازی بسترهای مناسب جهت جذب سرمایه گزاران برای ایجاد درآمد و تولید شغل در منطقه آزاد ماکو

–  –  –  –  –  –  –  –  –

بزرگترین پرچم کشور در محوطه سازمان منطقه آزاد ماکو
بزرگترین پرچم کشور در محوطه سازمان منطقه آزاد ماکو

توییت بینا

8:47 (۱ ماه قبل) ۱

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ ماه قبل) ۲

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ ماه قبل) ۳

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ ماه قبل) ۴

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ ماه قبل) ۵

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ ماه قبل) ۶

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ ماه قبل) ۷

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ ماه قبل) ۸

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ ماه قبل) ۹

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ ماه قبل) ۱۰

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ ماه قبل) ۱۱

سلطان ماسک هم دستگیر شد

11:37 (۱ ماه قبل) ۱۲

مرز مهران بسته شد، معطلی هزار کامیون صادراتی در مرز

10:46 (۱ ماه قبل) ۱۳

افزایش نرخ دلار در پی قرار گرفتن ایران در لیست سیاه Fatf

10:43 (۱ ماه قبل) ۱۴

وزیر راه: پروازهای چین عامل ورود کرونا به ایران نیست

10:40 (۱ ماه قبل) ۱۵

آغاز واریز سود سهام عدالت از صبح امروز

18:51 (۲ ماه قبل) ۱۶

‏عراق هر گونه سفر شهروندان این کشور به ایران و بالعکس را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد

18:18 (۲ ماه قبل) ۱۷

نرخ تورم سالانه بهمن ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به ٣٧,٠ درصد رسید

18:17 (۲ ماه قبل) ۱۸

پروازهای بین ایران و چین فقط باری است

17:56 (۲ ماه قبل) ۱۹

استفاده از شناسنامه دیگران برای رأی دادن، جرم است

17:55 (۲ ماه قبل) ۲۰

نوز منبع سرایت کروناویروس در کشور مشخص نشده است

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید