امروز: شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸ Saturday, 10 December 2022

هاشمی: وزارت بهداشت به شدت بیمار است

هاشمی: وزارت بهداشت به شدت بیمار است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات اعتباری وزارت بهداشت، گفت: هر چند وزارت بهداشت مسئول سلامت و درمان مردم است، اما خود این وزارتخانه به شدت بیمار است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در بیست و پنجمین کنگره بین المللی بیماریهای کودکان گفت: اکنون کشور در شرایط خاصی قرار دارد و همه باید به دولت و مجلس کمک کنند تا از این شرایط عبور کنیم. اگر همه از خود عبور کنند و وجهه همتشان مردم باشد، ما با سربلندی به سمت تامین معیشت مردم و فتح قله‌های افتخار حرکت خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه طب اطفال در چند دهه بعد از انقلاب بسیار رشد کرده است، افزود: در این راه زحمات زیادی کشیده شده است و ارتقای بسیاری از شاخص‌های بهداشتی را نیز مدیون این امر هستیم، به طوری که شاخص‌های بهداشتی ما اکنون قابل مقایسه با گذشته نیست و در مقطعی سرآمد منطقه بودیم؛ اما متاسفانه این فرصت را غنیمت ندانستیم که امیدوارم دکتر سیاری که اکنون مسئولیت معاونت بهداشتی را بر عهده دارند، این عقب ماندگی مختصر را جبران کنند و خواهش می‌کنم که معاونت بهداشتی را در این راه کمک کنید.

 

وی از انجمن‌های علمی – تخصصی خواست که نیازسنجی را سرلوحه کارشان قرار دهند و گفت: در عین حال هدف گذاری‌ها باید مشخص باشد.

 

هاشمی ادامه داد: مشکلات زیادی در وزارت بهداشت داریم و وزارت بهداشت که مسئول درمان مردم است خود به شدت بیمار است. مسئولانی که پیش از این در این وزارتخانه بوده‌اند تلاش خود را انجام داده‌اند؛ اما مسئولیت بسیار گسترده و سنگین است و امروز نگاه ما باید به اداره این بخش متفاوت باشد و تصدی گری به حداقل ممکن کاهش یافته و زمینه حضور خیریه‌ها و بخش خصوصی فراهم شود.

 

وی در ادامه به فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: چشم امید ما به دانشگاه علوم پزشکی تهران است. دانشگاه علوم پزشکی تهران باید سرآمد باشد. ضمن آنکه دانشگاه‌ها در تهران و کلان شهرها می‌توانند از قوانین مترقی مجلس استفاده کرده و خود را بی نیاز کنند؛ البته برای اجرای مفادی از این قوانین فعلا منابع کافی وجود ندارد و امیدوارم دکتر جعفریان (رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران) با بهره گیری از حضور اساتید اقتصادی بتواند قدمهای زیادی را در این زمینه بردارد.

 

وزیر بهداشت به اقدامات انجام شده در مرکز طبی کودکان اشاره کرد و گفت: در دهه گذشته اقدامات بسیار خوبی در مرکز طبی کودکان انجام شده است و این مرکز به دنبال اجرای نقشه جامع است.

 

هاشمی ابراز امیدواری کرد که اگر در رشته کودکان اشکالات بین رشته‌ای وجود دارد بتوانند این مشکلات را در وزارت بهداشت برطرف کنند و گفت: جایگاه مرکز طبی کودکان در سالهای دور باعث افتخار بوده است، اکنون هم همینطور است؛ اما لازم است که در هدف گذاریها به دنبال رشته‌ها و کارهای خاص برویم. انتظار از چنین مراکزی آن است که کارهای خاص انجام دهند و امیدوارم ما هم بتوانیم کمک کنیم تا شما جایگاه واقعی خود را پیدا کنید.

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید