امروز: جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹ Friday, 3 April 2020

وزیر دفاع: ایران قادر است هرگونه تهدیدی را با با قاطعیت پاسخ دهد

وزیر دفاع: ایران قادر است هرگونه تهدیدی را با با قاطعیت پاسخ دهد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تشریح اهمیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک جمهوری اسلامی ایران و نقش قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، گفت: اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح پشتوانه سیاست خارجی کشور محسوب می‌شود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در همایش سالانه رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای نقش محوری و تأثیرگذار در عرصه جهانی و منطقه‌ای ایفا کرده است.

 

وی با بیان اینکه “قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در یک انسداد ژئوپلتیک قرار داشت”، افزود: انقلاب اسلامی این انسداد ژئوپلتیک را در هم شکست و با وجود توطئه‌ها و تهدیداتی که در سه دهه اخیر علیه ایران به کار بسته‌اند، با اقتدار از این موانع و تهدیدات عبور کرده و با دو قاعده سرزمین مؤثر و رهبری شاخص و برجسته در کنار اتحاد سرزمینی، انسجام ملی ناشی از رهبری، روحیه استقلال‌طلبی و رفتار مستقل سیاسی یک الگوی جدید را در این عرصه ارائه کرده است.

 

سردار دهقان در ادامه خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران نه تنها دارای انسداد ژئوپلتیک نیست بلکه در مقابله با تهدیدات مدرن با اقتدار تمام‌عیار یعنی بازدارندگی مؤثر قادر است با اطمینان، هرگونه تهدیدی از سوی نظام سلطه را با پشتوانه مردمی با قاطعیت پاسخ دهد.

 

وزیر دفاع در ادامه با بیان اینکه “این اقتدار بی‌پشتوانه نیست”، تاکید کرد: قادریم آنچه که خود با تکیه بر توان علمی و مهندسی طراحی و تولید می‌کنیم، در خدمت یک دفاع مؤثر قرار دهیم.

 

وی تاکید کرد: وزارت دفاع با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های فراوانی که از سوی دشمنان اعمال شده، با تبدیل آن به فرصت، فرایند پاسخ به نیاز نیروهای مسلح را نهادینه و بومی کرده و نیروهای مسلح را قادر می‌سازد که بتوانند به تهدیدات واکنش مناسب نشان دهند.

 

وزیر دفاع، اشراف و تسلط بر تحرکات، اقدامات و برنامه‌های دشمن را از اصول مهم راهبرد دفاعی کشورمان برشمرد و افزود: درک درست و واقع‌بینانه از موقعیت دشمن و خودی موجب شده جمهوری اسلامی ایران در موضع برتر و تأثیرگذار در محیط امنیتی قرار گرفته بطوری که در مقابله با تهدید از موضع سازش برخورد نکند.

 

دهقان با اشاره به قدرت منطقه‌ای ایران، گفت: قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و متحدانش موجب شده رژیم صهیونیستی که تا دیروز رؤیای تسلط بر نیل تا فرات را در سر می‌پروراند، برای تأمین امنیت خود به دیوار حائل محدود و متوسل شود و در مقابله با جریان انتفاضه مردم فلسطین و مقاومت جانانه مردم غزه در یک بن‌بست ژئوپلتیک قرار گیرد.

 

وی با تشریح تحولات و حوادث اخیر در منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: بعد از فروپاشی نظام دوقطبی، نظام سلطه که در ابتدا تلاش داشت با جنگ بین تمدنی، انقلاب اسلامی و پیامدهای آن را مهار کند، اما امروز به سیاست جنگ درون‌تمدنی جهان اسلام روی آورده و داعش و سایر جریانات افراطی و خشونت‌طلب محصول چنین تفکر و سیاستی است.

 

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت و جایگاه دیپلماسی دفاعی اشاره کرد و با تاکید بر نقش نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در پیشبرد این مهم، گفت: ما آمادگی داریم به جز یکی – دو کشور با همه کشورهای جهان با اولویت کشورهای همسایه، اسلامی و همسو روابط دفاعی سازنده داشته باشیم و از فرصت‌هایی که در این زمینه وجود دارد حداکثر بهره‌برداری را برای تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای و جهانی به عمل آوریم.

 

دهقان در پایان با اشاره به رویکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی و فرصت‌های خوبی که در همین ارتباط بوجود آمده است، از تلاش‌های ظریف و همکارانش در وزارت خارجه به خاطر همکاری‌های خوبی که برای پیشبرد اهداف دیپلماسی دفاعی اعمال می‌کنند تشکر و قدردانی کرد و افزود: بر اساس تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور و بهره‌گیری از تجارب گذشته با انسجام و هماهنگی کامل در جهت تأمین حداکثری منافع ملی کشور گام‌های بلندی برداشته شود.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

8:47 (۱ ماه قبل) ۱

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ ماه قبل) ۲

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ ماه قبل) ۳

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ ماه قبل) ۴

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ ماه قبل) ۵

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ ماه قبل) ۶

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ ماه قبل) ۷

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ ماه قبل) ۸

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ ماه قبل) ۹

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ ماه قبل) ۱۰

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ ماه قبل) ۱۱

سلطان ماسک هم دستگیر شد

11:37 (۱ ماه قبل) ۱۲

مرز مهران بسته شد، معطلی هزار کامیون صادراتی در مرز

10:46 (۱ ماه قبل) ۱۳

افزایش نرخ دلار در پی قرار گرفتن ایران در لیست سیاه Fatf

10:43 (۱ ماه قبل) ۱۴

وزیر راه: پروازهای چین عامل ورود کرونا به ایران نیست

10:40 (۱ ماه قبل) ۱۵

آغاز واریز سود سهام عدالت از صبح امروز

18:51 (۱ ماه قبل) ۱۶

‏عراق هر گونه سفر شهروندان این کشور به ایران و بالعکس را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد

18:18 (۱ ماه قبل) ۱۷

نرخ تورم سالانه بهمن ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به ٣٧,٠ درصد رسید

18:17 (۱ ماه قبل) ۱۸

پروازهای بین ایران و چین فقط باری است

17:56 (۱ ماه قبل) ۱۹

استفاده از شناسنامه دیگران برای رأی دادن، جرم است

17:55 (۱ ماه قبل) ۲۰

نوز منبع سرایت کروناویروس در کشور مشخص نشده است

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید