امروز: یکشنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۷ Sunday, 29 May 2022

پزشکیان: عده ای برای اینکه خودشان را بالا بکشند، می‌گویند ما جبهه رفته‌ایم

پزشکیان: عده ای برای اینکه خودشان را بالا بکشند، می‌گویند ما جبهه رفته‌ایم

کسانی که در آن زمان، توانستند انقلاب را حفظ کنند، به فکر مردم، انقلاب و اعتقاد و باورشان بودند و دنبال پُست و اسم نشان نبودند و نگاه مادی نداشتند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، دکتر مسعود پزشکیان با اشاره به هفته دفاع مقدس و روحیه ایثارگری رزمندگان در آن دوره حماسی خاطرنشان کرد: در آن دوران، فضای کشور فضای دیگری بود و اگر روحیه ایثارگری آن روزگار نبود، هم اکنون اینجا نبودیم، بسیاری ار خاک کشور رفته بود و بیشتر مناطق را تجزیه کرده بودند و در وضعیت بحرانی قرار داشتیم. وی تصریح کرد: کسانی که در آن زمان، توانستند انقلاب را حفظ کنند، به فکر مردم، انقلاب و اعتقاد و باورشان بودند و دنبال پُست و اسم نشان نبودند و نگاه مادی نداشتند. کسانی که به جبهه می رفتند نه تنها پول نمی گرفتند بلکه پول خودشان را هم خرج جبهه می کردند و کار و کاسبی خود را برای رفتن به میدان نبرد تعطیل می کردند. اما امروز چند نفر را در کشور پیدا می کنید که بگوید یارانه 45 هزارتومانی را نمی خواهد؟ با وجود اینکه ما برای پرداخت آن مشکل داریم و برخی از دریافت کنندگان آن نیز مشکل مالی ندارند! بنابراین روحیه آن دوران با روحیه ای که الان داریم، قابل قیاس نیست.
:
وی در پاسخ به سئوالی درباره روایت های مختلفی که از جنگ گفته می شود و خاطره سازی ها به جای بیان خاطرات واقعی از جنگ، یادآور شد: واقعیت این است که آن موقع، اوضاع و احوال دیگری بود و ما توانستیم در مقابل همه قدرت های دنیا که از عراق پشتیبانی می کردند، بایستیم. علی رغم اینکه جز خدا، هیچ کس از ما حمایت نمی کرد. به خاطر این بود که مردم در صحنه و پای کار بودند؛ بدون منت، بی توقع و بی ادعا. در حالی که مسائل و گرفتاری های ما برای این است که پرمدعا شده ایم، منت می گذاریم و توقع مان بالا رفته است.
:
پزشکیان همچنین در پاسخ به سئوال درباره هشدار رهبر معظم انقلاب و برخی چهره های سیاسی از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره خطر تحریف تاریخ دفاع مقدس، گفت: البته عده ای روایت درستی از جنگ دارند اما عده ای هم برای اینکه خودشان را بالا بکشند، حرف هایی می زنند که بگویند ما این کارها را انجام داده ایم.
:
این نماینده مجلس در ادامه با بیان خاطره کوتاهی از دوران حضورش در جبهه افزود:  همه کسانی که در این کشور زندگی می کردند در دوران دفاع مقدس، در صحنه بودند. ما هم  در آن سال ها در کنار مردم، مسئول اکیپ های اضطراری بودیم. هیچ عملیاتی لشکر عاشورا انجام نداده است که تیم  و اکیپ ما آنجا نبوده باشد. حتی اگر آن ها 10 نفر امدادگر و پزشک می خواستند ما 40 نفر اعزام می کردیم و  در نتیجه در آن عملیات ها بچه های ما حتما حضور داشتند و هیچ عملیاتی بدون حضور بچه های اورژانس که در این جبهه بودند، انجام نگرفته است.
:
نماینده مردم تبریز در خانه ملت تصریح کرد: در آن دوره، افراد دیگري هم در صحنه های مختلف و در پشت جبهه و قسمت های دیگر حضور داشتند. البته این افراد این کارها را نکرده اند که به اسم و رسم و نانی برسند. بلکه همه مردم در دوران جنگ در صحنه حاضر بودند و ما هم یکی از همین مردمی بودیم که در صحنه حضور داشتیم. اما وظیفه ما چیز دیگری بود.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید