امروز: یکشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴ Sunday, 27 September 2020

چرا بنا بر روی گسل احداث می‌شود؟

چرا بنا بر روی گسل احداث می‌شود؟

معاون امور پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر کاربردی شدن آموزش‌های مقابله با بحران گفت:‌ باید تلاش کرد این آموزش‌ها از حالت تئوری خارج شده و به سمت عملیاتی شدن متناسب با شرایط هر منطقه سوق یابد تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، بهنام سعیدی در کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران، اظهار کرد: همه مسئولان در هر رده‌ای که باشند دارای یک سری وظایف ذاتی مرتبط با مسئولیت خود هستند، ولی اولویت کاری باید در خصوص آمادگی و برخورد با بحران باشد، زیرا ایران به لحاظ موقعیتی که در آن قرار دارد دارای پتانسیل وقوع بسیاری از بحران‌ها است. وی افزود: مقابله علمی و اصولی با بحران باید در دستور کار همه مدیران قرار گیرد و در کنار آن با ارائه آموزش‌های اصولی آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث غیرمترقبه در تک‌تک افراد جامعه ایجاد کنند.
:
سعیدی تصریح کرد: باید آموزش‌های بحران از حالت تئوری صرف خارج شده و به‌صورت کاربردی باشد تا بتواند بیشترین اثرگذاری را داشته باشد، زیرا آموزش‌های غیراصولی می‌تواند مشکلات را دو چندان کند. معاون امور پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران با اشاره به برخی ساخت‌ و سازهای غیراصولی گفت: چرا مجوز احداث بنا در مناطقی که واقع بر روی گسل هستند داده می‌شود تا در زمان وقوع زلزله شاهد خسارات زیاد و غیرقابل جبرانی باشیم.
:
وی افزود: احداث غیراصولی ساختمان و بدون نظارت نیز می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر جای بگذارد که نمونه آن ‌را در زلزله بم با بیش از 35 هزار کشته و 40 هزار زخمی در کمتر از یک دقیقه شاهد بودیم. سعیدی با تاکید بر اینکه مدیران باید به تکنولوژی به‌ویژه در حوزه بحران روز مسلط باشند، خاطرنشان‌ کرد: توجه به بیمه برای تک‌تک افراد جامعه باید به‌صورت جدی در دستور کار دست‌اندرکاران و شهروندان قرار گیرد تا در صورت وقوع حادثه بحرانی بتوان تا حدی از آلام ناشی از بروز این گونه حوادث ناخواسته را برای حادثه‌دیدگان کاهش داد.
:
معاون امور پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور همچنین در جمع خبرنگاران با تاکید بر توجه به ساخت و سازهای اصولی در کشور، گفت: بهینه‌سازی بافت فرسوده برای کاهش آسیب‌ها در زمان وقوع بحران، حائز اهمیت است. وی اظهارکرد: در زمینه ساخت و سازها دولت اقدامات جدی را در دستور کار قرار داده و با توجه به اینکه بخشی از ساختمان‌ها در بافت فرسوده است، تلاش‌ها برای بهینه‌سازی و رعایت مسایل فنی در ساختمان‌های نوساز است، هر چند اعتقاد داریم باید بیشتر از این در زمینه ساخت و ساز اصولی تلاش کنیم.
:
وی با بیان اینکه ایران جرو 10 کشور اول حادثه‌خیز دنیا است، تصریح‌ کرد: وقوع زلزله، خشکسالی، سیل و طوفان در ایران بسیار حائز اهمیت است، به همین خاطر با آمادگی مطلوبی که برای مقابله با بحران داریم هم در پایتخت و هم در شهرهای دیگر قطعا شاهد خسارت و تلفات کمی در شهرها در صورت وقوع چنین پدیده‌های طبیعی خواهیم بود. این مسئول ادامه داد: در بحث بحران مسائل مهمی وجود دارد که یکی از آنها در بحث آموزش است که در سطوح مختلف مورد توجه قرار داده‌ایم. در این راستا تاکنون حدود 60 درصد از استان‌ها آموزش‌های لازم را دیده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک این آموزش‌ها را ببینند. وی خاطرنشان کرد: برای اثر بخش بودن آموزش‌ها کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی فعال شده که 14 کارگروه در سازمان وجود دارد که در استان‌ها و شهرستان‌ها هر کدام وظایف مشخصی دارند.

./.

توییت بینا

9:06 (۵ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۵ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۵ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۵ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۵ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۶ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۶ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۶ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۶ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۷ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۷ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۷ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۷ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۷ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۷ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۷ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۷ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۷ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۷ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۷ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید