امروز: پنج شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۱ Thursday, 21 January 2021

گزارش نهایی رییس پلیس پایتخت از وضعیت تهران در چهار‌شنبه‌ آخر سال

گزارش نهایی رییس پلیس پایتخت از وضعیت تهران در چهار‌شنبه‌ آخر سال

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پایان مراسم آخرین چهارشنبه سال در پایتخت خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای اولیه در حوادث آخرین چهارشنبه سال 38 تن مجروح، 17 تن بستری، 15 هنجارشکن دستگیر و یک کودک کشته شد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، سردار حسین ساجدی‌نیا حوالی ساعت 23 در حاشیه حضور در مرکز فرماندهی پلیس پایتخت در گفت‌وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه آخرین چهارشنبه سال 92 نسبت به سال گذشته بسیار آرام‌تر برگزار شد، افزود: آمارها نشان می‌دهد تماس مردم با پلیس 110 امشب 37 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای نماینده اورژانس مستقر در مرکز فرماندهی پلیس تهران در حوادث آخرین چهارشنبه سال 38 تن مجروح و درمان شدند، افزود: از این تعداد 17 نفر به بیمارستان منتقل و 19 نفر به صورت سرپایی درمان شد و یک نفر نیز فوت کرد. این در حالیست که در سال گذشته 50 مصدوم در حوادث آخرین چهارشنبه سال داشتیم که 36 نفر از آنها توسط اورژانس به بیمارستان منتقل و 14 نفر نیز سرپایی درمان شدند.

 

به گفته ساجدی‌نیا، در مجموع 44 نفر بر اثر حوادث آخرین چهارشنبه سال یا شخصا به بیمارستان مراجعه کرده‌اند و یا از طریق ماموران اورژانس به بیمارستان‌ها انتقال داده شده‌اند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به آمار آتش‌سوزی‌های آخرین چهارشنبه سال اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای نماینده سازمان آتش‌نشانی مستقر در ستاد فرماندهی پلیس تهران، در سال جاری ماموران آتش‌نشانی به 307 مورد حریق رسیدگی کرده‌اند که شش مورد از این تعداد جزء حریق‌های مهم بود. این در حالیست که در سال گذشته این رقم 322 حریق بوده است که در این بخش نیز با کاهش مواجه بودیم.

وی تلخ‌ترین حادثه امشب را مرگ پسر بچه هشت ساله در شهرک راه‌آهن – گلفام اعلام کرد و گفت: در پی این حادثه ماموران پلیس آگاهی تهران با حضور در محل نسبت به درگیری یک مظنون اقدام کردند از سوی دیگر فیلم این حادثه نیز که توسط یکی از دوربین‌های اطراف محل فیلمبرداری شده، هم‌اکنون در اختیار پلیس است و در این خصوص تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

 

ساجدی‌نیا به وضعیت سطح شهر اشاره کرد و گفت: در حالی که سال گذشته مراسم آخرین چهارشنبه سال حوالی ساعت 11 به اتمام رسید، در سال جاری حدود ساعت 22:30 این مراسم تقریبا در تهران تمام شد. از سوی دیگر ترافیک نیز در تمامی محورهای بزرگراهی و معابر داخلی پایتخت امسال بسیار روان‌تر از سال گذشته بود.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: برابر اطلاعات دریافتی از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران، بار ترافیک خروجی محورهای پایتخت هنوز هم سنگین است که این امر نشان می‌دهد سفرهای نوروزی شهروندان آغاز شده است.

 

به گفته وی، در معابر پایتخت نیز امسال مشکل خاصی گزارش نشد و انسدادی در ارتباط با حوادث چهارشنبه‌سوری نداشتیم.

 

وی اضافه کرد: امشب در پایتخت هیچ مورد امنیتی گزارش نشده است.

 

ساجدی‌نیا از دستگیری 15 هنجارشکن در حوادث آخرین چهارشنبه سال خبر داد و گفت: تمامی این افراد پس از دستگیری تا پایان تعطیلات نوروز برابر اعلام قبلی پلیس در بازداشت باقی خواهند ماند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان ضمن تشکر از شهروندان برای همکاری با پلیس در برگزاری مراسم آخرین چهارشنبه سال گفت: خوشبختانه طرح کوچه محوری پلیس برای برگزاری مراسم آخرین چهارشنبه سال بسیار موفق بود و خانواده‌ها نیز از این طرح استقبال کرده و با پلیس نهایت همکاری را داشته‌اند.

 

سرگرد احمد شیرانی، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران نیز در خصوص ترافیک آخرین چهارشنبه سال گفت: تنها معبری که ترافیک آن کمی سنگین شده بود، مسیر غرب به شرق بزرگراه حکیم بود که واژگونی یک دستگاه خاور موجب سنگینی بار ترافیک این معبر شده بود و در سایر معابر هیچ مشکل خاصی گزارش نشد.

 

به گزارش ایسنا، در مرکز فرماندهی پلیس پایتخت، نمایندگانی از بخش‌ها و سازمان‌های مختلف امدادی، قضایی، امنیتی و انتظامی در کنار هم امسال توانستند تا چهارشنبه‌سوری آرامی را برای تهرانی‌ها رقم بزنند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۹ ماه قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۹ ماه قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۹ ماه قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۹ ماه قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۹ ماه قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۹ ماه قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۹ ماه قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۹ ماه قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۹ ماه قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید