امروز: سه شنبه، ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴ Tuesday, 31 January 2023

دیدار بی‌نتیجه اوباما با جمهوری‎خواهان/ پایان تعطیلی دولت همچنان در ابهام

دیدار بی‌نتیجه اوباما با جمهوری‎خواهان/ پایان تعطیلی دولت همچنان در ابهام

نشست روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا با جمهوری‎خواهان مجلس نمایندگان با وجود تعطیلی ادامه‌دار دولت واشنگتن و بحران قریب‌الوقوع ورشکستگی آمریکا، بدون هیچ توافقی به پایان رسید.

 

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از فارس ، کاخ سفید اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و رهبران جمهوری‎خواهان بعد از نشست 90 دقیقه ای بعد از ظهر روز گذشته (پنج شنبه) با موضوع بحران بودجه و سقف بدهی دولت واشنگتن، به هیچ تصمیم خاصی و توافقی در زمینه چگونگی پایان دادن به تعطیلی دولت و یا افزایش سقف بدهی نرسیدند.

 

بر اساس این خبر، اوباما روز گذشته با 20 نفر از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا و از جمله «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان در کاخ سفید دیدار داشت؛ این در حالیست که بر اساس گزارش های منتشر شده، رئیس جمهور آمریکا تمام 233 نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان را برای نشست در کاخ سفید دعوت کرده بود.

 

در این دیدار، جمهوری‎خواهان طرحی را برای افزایش موقتی سقف بدهی های فدرال و همچنین برگزاری مذاکرات فوری در زمینه چگونگی پایان دادن به تعطیلی دولت واشنگتن ارائه کردند.

 

این در حالیست که اوباما تاکید کرده است که قبل از هرگونه مذاکرات بودجه با جمهوری‎خواهان، دولت واشنگتن باید بازگشایی شود.

 

گزارش ها حاکی از آن است که رئیس مجلس نمایندگان طرحی را به منظور تمدید 6 هفته ای اعتبار سقف قرض گیری دولت واشنگتن در ازای وعده اوباما برای مذاکره پیرامون موضوعات بودجه و از جمله طرح خدمات درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» مطرح کرده است؛ طرح بینر به دولت آمریکا اجازه می دهد تا زمان 22 نوامبر سال جاری قدرت استقراض داشته باشد.

 

هدف از طرح بینر مهار ورشکستگی بی سابقه دولت آمریکا در تاریخ 17 اکتبر است؛ کنگره تا قبل از 17 اکتبر که زمان پایان اعتبار سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری واشنگتن است، فرصت دارد اینسقف را افزایش دهد و در غیر این صورت، دولت آمریکا دیگر قادر به پرداخت صورت حساب های مالی خود نخواهد بود و به این ترتیب، با قصور در پرداخت بدهی هایش روبرو می شود.

 

«جی کارنی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرده است که اوباما خواهان بازگشایی دولت و افزایش بلند مدت در سقف بدهی است اما این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور آمریکا لایحه افزایش کوتاه مدت سقف بدهی را در صورتی که شرایط خاصی نداشته باشد، امضا کند.

 

نشست روز گذشته رئیس جمهور آمریکا با جمهوری‎خواهان بعد از دیدار اوباما با دموکرات های سنا برگزار شد.

 

روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» در پوشش این خبر نوشت که اوباما روز گذشته در شرایطی با دموکرات های هم حزبی خود در سنا دیدار کرد که آنها منتظر شنیدن جزئیات طرح جمهوریخواهان مجلس نمایندگان در زمینه افزایش کوتاه مدت سقف بدهی این کشور بودند.

 

بر اساس نوشته این روزنامه، «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات های سنا بعد از نشست یک ساعت و 45 دقیقه ای خود و هم حزبی هایش با اوباما در کاخ سفید، اعلام کرد که: اجازه بدهید منتظر بمانیم و ببینیم که مجلس نمایندگان چه می کند.

 

کاخ سفید بعد از نشست اوباما با دموکرات ها اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در این نشست مجددا تاکید کرده است که به جمهوریخواهان اجازه نمی دهد که اقتصاد کشور را برای پیش بردن دستور کار به شدت سیاسی اشان که شامل درخواست حذف بودجه اجرایی قانون خدمات درمانی اوباما و یا بازگرداندن مالیات های میلیونرها و میلیاردها به شرایط قبلی است، گروگان بگیرند.

 

تعطیلی دولت واشنگتن وارد دومین هفته خود شده است؛ اختلاف جمهوری‎خواهان و دموکرات ها بر سر تامین بودجه اجرای قانون خدمات درمانی اوباما در قانون بودجه جدید واشنگتن منجر شد که سال مالی آمریکا به پایان برسد آن هم در شرایطی که قانون بودجه جدیدی در کنگره این کشور به تصویب نرسیده بود.

 

جمهوری‎خواهان در لوایح بودجه ای که تا قبل از شروع سال مالی جدید واشنگتن به تصویب رساندند، روی تعویق یک ساله اجرای قانون خدمات درمانی اوباما تاکید داشتند اما این لوایح هر بار به دست دموکرات های سنا رسید، رد شد.

 

در حالی 11 روز از تعطیلی دولت واشنگتن به دلیل عدم تصویب قانون بودجه جدید در کنگره آمریکا می گذرد، نگرانی ها درباره انقضای اعتبار سقف بدهی آمریکا و عدم اقدام به موقع کنگره تا قبل از 17 اکتبر افزایش پیدا کرده است.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید