امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳ Thursday, 18 August 2022

آمار بالای کمبود ویتامین‌D در ایران

آمار بالای کمبود ویتامین‌D در ایران

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر گفت:‌۷۰درصد مردم از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند و آزادن کردن قیمت لبنیات باعث حذف لبنیات از سفره مردم می‌شود که بیماری‌های مردمی خسارت سهمگینی را به اقتصاد کشور وارد می‌کند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر، در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر صبح امروز (سه شنبه) با ارائه تذکری به شخص رئیس جمهور اظهار کرد: خطاب بنده در تذکر امروز به ریس جمهور افزایش قیمت لبنیات که کمر مرده را خواهد شکست، است.
:
به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی افزود: کمبود ویتامین D از چذالش‌های امروز مردم ایران و ۷۰ درصد مردم از کمبود ویتامین دی رنج می‌ّرند.
:
وی با اشاره به تبعات جبران ناپذیر کمبود ویتامین دی ادامه داد: کمبود ویتامین دی باعث اختلال در جذب کلسیم از طریق دستگاه گوارش می‌شود و این کاهش جلب کلسیم، موجب پوکی استخوان، شکستگی مهره‌های کمر و لگن می‌شود که هزینه‌های سنگینی را به اقتصاد وارد می‌کند.
:
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر در ادامه تاکید کرد: اگرچه به تصور برخی‌ها آزاد کردن قیمت لبنیات باعث افزایش سود می‌شود، اما این امر اقتصادی نیست و ده‌ها و صد‌ها خسارت دیگر به اقتصاد وارد می‌کند.
:
حافظی با اشاره به میزان مصرف شیر در کشورهای غربی تصریح کرد: میزان مصرف شیر در کشورهای غربی ۳۵۰ کیلوگرم است که متاسفانه در ایران این رقم برابر ۶۰ لیتر است و متاسفانه با هدفمندی یارانه‌ها، میزان سرانه مصرف شیر ۲۲ درصد کاهش پیدا کرد که به ۶۰ لیتر رسید و اگر افزایش قیمت لبنیات بنا به گفته رئیس جمهور اعمال شود، لبنیات از سفره شهروندان خارج می‌شود که این باعث تاسف است.
:
حافظی در تذکر دوم خود به موضوع درختان در خیابان ستارخان اشاره کرد و گفت: در سال ۸۳ (۱۱ سال پیش) ۷ هکتار از زمین مملو از درختان بود که نمایی از جنگل‌های شمال را برای بیننده تداعی می‌کرد اما در سال ۹۴ متاسفانه شاهد خشک شدن درختان هستیم و شهرداری اقدامی برای این کار انجام نداده است.
:
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر با اشاره به شعارهایی در خصوص آسمان آبی و زمین پاک تصریح کرد: زیر ساخـ‌های شهر آمادگی لازم برای آسمان آبی و هوای پاک را ندارد و همانطور که مشاهد می‌کنید، متاسفانه جنگل انبوهی از درختان خشک شده که این امر سلامت مردم را تهدید می‌کند و این درختان در گذشته ثمراتی همچون انار، توت و انجیر داشتند که متاسفانه امروزه محل تجمع معتادان شده است.
:
وی با اشاره به پاسخ عجیب قائم مقام شهرداری گفت: در پی اعتراض ما به عدم رسید گی به این باغ‌ها، متاسفانه قائم مقام اظهار کرده که مالک به ما (شهرداری) اجازه ورود نداده است.
:
حافظی گفت: پس چگونه معتادان ورود پیدا کرده‌اند و چرا به مردم دروغ می‌گویید.
:
وی با اشاره به تصاویر پخش شده در صحن شورا تصریح کرد:‌همانطور که ملاحظه می‌کنید، باغ با گاردریل از خیابان جدا شده و این باغ رها شده است که طی ۱۰ سال گذشته مورد بی توجهی شهرداری قرار گرفته و پاسخ‌های عجیب شهرداری در حال است که شهرداری خود اقدام به جدایی این باغ از خیابان توسط گاردریل کرده است.
:
حافظی ادامه داد: از شهرداری انتظار بیش از این نداریم اما از اعضای شورا انتظار دارم که در این زمینه ورود کنند و این مشکل برطرف شود.
:
حافظی با اشاره به باغ دیگری در نزدیکی ایستگاه طرشت گفت: این باغ در دهه ۷۰ سرسبز بوده اما متاسفانه در حال حاضر درختان خشک شده‌اند. این در حالی است که همواره شعار آسمان ‌آبی و زمین پاک را فریاد می‌زنیم و به زیر ساخت‌ها و سرسبزی درختان توجهی نداریم.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید