امروز: دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۵۶ Monday, 11 December 2023

احتمال تمدید مجدد ثبت نام در سامانه بیمه سلامت

احتمال تمدید مجدد ثبت نام در سامانه بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، تعداد افرادی که از بیمه درمانی در سطح کشور برخوردار نیستند را پنج تا هفت میلیون نفر عنوان کرد و گفت: ما به دنبال ثبت نام تمامی افراد فاقد بیمه درمانی هستیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ،انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: بیمه در بحث‌های نظارتی و رسیدگی به اسناد پزشکی با قدرت تمام در مباحث تحول نظام سلامت وارد شده است.

 

وی با اشاره به ثبت نام 4.5 میلیون نفر در سامانه بیمه سلامت در سطح کشور گفت: احتمال تمدید ثبت نام در سامانه بیمه سلامت وجود دارد، همچنان که قبل از این نیز تمدید صورت گرفته است.

 

محسنی بندپی در خصوص اجرای طرح سلامت گفت: هر طرح بزرگی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را داشته باشد، در مجموع این طرح، طرح مثبت و بزرگی است.

 

وی استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تجهیزات و نیروی انسانی را در این طرح ضروری دانست و گفت: از آنجایی که 75 درصد از مراجعات بستری در بیمارستانهای دولتی انجام می‌شود، در کنار هم قرار دادن امکانات، فرصت مناسبی برای کمک به بهبود وضعیت سلامت خواهد کرد.

 

وی گفت: پیشنهاد ما این است که به مرور مدیریت منابع مالی را همانطور که قانون مشخص کرده است به متولی اصلی آن یعنی بیمه سلامت واگذار کنند تا ابهامات موجود نیز رفع شود.

 

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: بیمه به عنوان خریدار خدمت و ناظر باید بتواند با سیاستهای درست، آینده خدماتی که ساز و کار بیمه‌ای ندارند را قیمت گذاری کند و سپس منابع پراکنده در خود سازمان بیمه‌ای بررسی شود.

 

محسنی بندپی با اشاره به طرح آیین نامه بیمه اجباری در هیئت دولت اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که همه افراد از پوشش بیمه‌ای مناسبی برخوردار باشند به همین منظور آیین نامه بیمه اجباری در هیئت دولت مطرح شده است.

 

وی با اشاره به خدمات بیمه‌ای دولت در خصوص روستاییان گفت: امسال در تفاهم نامه روستایی شرایطی را فراهم کرده‌ایم که به لحاظ کمیت و کیفیت اقلام دارویی مورد حمایت به 350 قلم دارو برسد و در کنار مسائل دارویی مکمل‌های غذایی مثل بسته‌های آهن، ویتامین D و… در بسته‌های بیمه‌ای روستایی در نظر گرفته شده است.

 

وی در خصوص وضعیت بیمه‌ای بیماران خاص نیز گفت: در حال حاضر 70 تا 90 درصد داروهای بیماران صعب العلاج و سرطانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت چالش اصلی در داروهای بیماران خاص را مدیریت مصرف دارو عنوان کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود با مدیریت صحیح، داروهای بیماران خاص سر از بازار آزاد درنیاورد، چرا که اگر دارو در مجموعه پزشکی مصرف شود در برخی موارد بقیه همان دارو برای فرد دیگری نیز قابل استفاده خواهد بود.

 

وی افزود: برای مثال در خصوص بیمارن ام اس گزارشی را کشور انگلیس منتشر کرده است که در مقایسه بیماران ام اس کشور ما که نصف است ما دو برابر آنها دارو مصرف می‌کنیم.

 

محسنی بندپی در خصوص بیمه سیگاریها گفت: این موضوع مطرح نیست چرا که کسانی که خودشان باعث بیماری خود هستند باید هزینه بیشتری را برای جبران بیماری متحمل شوند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۷ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین