امروز: شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶ Saturday, 10 December 2022

افزایش کارانه پرسنل طرح تحول نظام سلامت براساس عملکرد

افزایش کارانه پرسنل طرح تحول نظام سلامت براساس عملکرد

معاون وزیر بهداشت از افزایش کارانه پرسنل طرح تحول نظام سلامت براساس عملکرد خبر داد و گفت: افزایشی که اعمال می‌شود برای همه گروه‌ها غیر از پزشکان و با توجه به افزایش حجم کار آنها با اجرای طرح تحول سلامت است که با مساعدت دولت عملیاتی می‌شود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، دکتر ایرج حریرچی در خصوص نحوه اجرای طرح تحول در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان اینکه استان مرکزی از استان‌هایی است که تأخیر زیادی در پرداخت کارانه دارد، افزود: تا چند روز آینده پرداخت پرسنل غیر پزشک به روز می‌شود.

 

وی با اشاره به تأخیرات در پرداخت‌ها نیز افزود: مقرر شد از طریق دولت نیز این تأخیرات به سرعت پرداخت شود تا موجبات رضایتمندی بیش از پیش مجموعه فراهم شود.

 

معاون وزیر بهداشت در ادامه در خصوص اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز گفت: با اجرای این طرح در حال حاضر بسته‌های خدماتی همچون کاهش هزینه خدمات بستری برای مردم در بیمارستان‌های دولتی اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: در اجرای این طرح که هم‌اکنون در تمام 575 بیمارستان دولتی کشور اجرایی شده، بیماران شهری در صورت مراجعه به مراکز درمان و یا بستری شدن فقط 10درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و بیماران عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر فقط پنج درصد هزینه‌های بستری را پرداخت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه اگر در یک بیمارستان این طرح هنوز اجرایی نشده باشد، مردم می‌توانند مراتب شکایت خود را به وزارت بهداشت اعلام کنند، اظهار داشت: در این بیمارستان‌ها تمام خدمات بیماران بستری از جمله دارو، آ‌زمایشگاه و سایر ملزومات در داخل بیمارستان تهیه می‌شود و اگر در موارد معدودی به خاطر نبود امکانات بیمار به بیرون ارجاع داده شود، هزینه بیماران با تعرفه دولتی محاسبه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این خدمات فقط بخشی از نظام تحول خدمات سلامت در کشور است، تصریح کرد: در اجرای این طرح دو بسته خدمتی دیگر شامل تحول در شبکه بهداشتی کشور اجرا می‌شود به طوری که در 7900 روستا و شهر زیر 20 هزار نفر کشور که جزو مناطق محروم هستند و پزشک ندارند پزشک عمومی مستقر می‌شود.

 

معاون وزیر بهداشت در ادامه هدف از سفر به ساوه را بازدید از بیمارستان شهید چمران و برطرف کردن مشکلات آن عنوان کرد و گفت: در این بیمارستان طرح تحول سلامت و کاهش پرداخت مردم به 10 درصد به خوبی اجرا شده و این بیمارستان با مدیریت موفق ضریب اشغال خوبی نیز دارد.

 

وی با اشاره به عملکرد مطلوب مجموعه‌های بهداشتی و درمانی استان مرکزی در اجرای دقیق این طرح اضافه کرد: این استان عملکرد خوبی را در خصوص اجرای بسته‌های طرح تحول سلامت داشته است.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مشکلات بهداشت و درمان ساوه، مهمترین مشکل ساوه را عدم پرداخت 15 ماهه کارانه پرسنل بیمارستان عنوان کرد و گفت : مهمترین دلیل دعوت از معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برطرف کردن این مشکل است.

 

شهلا میرگلوبیات مشکل پرداخت حقوق جاری را از دیگر مشکلات عنوان کرد و افزود: مقرر شد از طریق معاونت نظارت راهبردی این پرداخت انجام شود.

 

بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان شهید مدرس، اورژانس خیرساز و بخش زنان خیرساز در حال ساخت از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر بهداشت به ساوه بود.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید