امروز: سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶ Tuesday, 7 February 2023

امام جمعه کرمان: فرق روحانی با احمدی نژاد زمین تا آسمان است

امام جمعه کرمان: فرق روحانی با احمدی نژاد زمین تا آسمان است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: دکتر حسن روحانی کشور را در شرایط سخت و دشوار، تحریم ها و در شرایطی که می بینید دشمن با ما چه می کند، نجات داد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، آیت الله سید یحیی جعفری عصر چهارشنبه در همایش فرمانداران، نمایندگان احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان با حضور محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در سالن شهید مرتضوی استانداری افزود: کشور روی غلتک افتاده با اینکه مشکلات بسیار است. وی اظهار کرد: در انتخابات گذشته شناخت کافی از نامزدها نداشتم، آقای روحانی را از سال ها قبل می شناختم، اما نام وی از روزهای اول مطرح نبود و ممکن است رای هم به ایشان نداده باشم.

:
وی گفت: اما بعد سمت ها و منصب های و تحصیلات حوزوی در قم و دکترای حقوق در انگلستان را مطلع شدم و هم اکنون ایشان را به همه نامزدهایی که در آن زمان مطرح بودند، ترجیح می دهم. نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: کاری در دست روحانی ندارم و اتفاقا ایشان نسبت به خیلی ها کمتر من را تحویل می گیرد اما من بشدت طرفدار ایشان هستم زیرا به نسبت خوب عمل می کنند و این به معنای این نیست که اشکالی در کار وجود ندارد.
:
وی بیان کرد: وقتی روحانی را با رییس جمهور سابق مقایسه کنیم از زمین تا آسمان فرق وجود دارد. آیت الله جعفری گفت: دو نفر از معاونان رییس جمهور سابق دستگیر شده اند و میلیاردها تومان مال بیت المال هدر رفته است بنابراین باید حرفی که می زنیم منطقی و مشروع باشد. وی تصریح کرد: فحش ندهیم و توهین نکنیم اما تحلیل و انتقاد سازنده اشکال ندارد؛ توهین به مسلمان جرم و حرام است که باید رعایت کنیم.
:
امام جمعه کرمان افزود: اگر مشکل هسته ای ما تیرماه حل شود که امیدواریم چنین اتفاقی بیفتد گشایشی در وضع کشور و اقتصاد بوجود می آید. وی بیان کرد: هنوز هم نمی توانیم مطمئن باشیم که این موضوع صد درصد اتفاق خواهد افتاد که البته رهبری از اول بدبین بودند و هستند و ما نیز همینطور، زیرا می دانند که طرف کشورهای غربی استعمارگر هستند که قوانین را نقض و به کشورها حمله می کنند.
:
آیت الله جعفری گفت: لازم نیست دیگر ما آمریکا را معرفی کنیم زیرا همه مردم دنیا می دانند و رهبر معظم انقلاب بخوبی اشاره کردند که خداوند به امام راحل الهام کرد که لقب شیطان بزرگ را برای آمریکا عنوان کند. وی اظهار کرد: ممکن است عده ای در کشور نسبت به آن ایراد و اشکال داشته باشند و انتقاد کنند، ایرادی هم ندارد اما آمریکا و مانند آمریکا از شیطان بزرگ هم بدتر هستند؛ به عراق و افغانستان حمله کردند به ما هم اگر می توانستند حمله می کردند.
:
وی گفت: آقای هاشمی رفسنجانی پس از جنگ عنوان کردند که هزار میلیارد دلار جنگ به ما ضرر وارد کرده است و شهدای عزیزی را تقدیم کردیم. نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: یک بار دشمن رویارویی با ایران را آزمایش کرده آیا حالا که آزمایش کرده دست از توطئه بر نداشته و بر نمی دارد، خیر اینگونه نیست دشمن هر اخلالی که از دستش برآید کوتاهی نمی کند.
:
وی گفت: در 36 سال گذشته بیش از 20 انتخابات آزاد و مستقل صورت گرفته و همه گروه ها و احزاب سیاسی در آن شرکت کردند. آیت الله جعفری بیان کرد: خدا را شاهد می گیرم که در این سال ها در مقام عمل جزو هیچ گروه خاصی نبوده و نیستم البته ممکن است گرایش قلبی به فلان حزب داشته باشم.
:
وی ادامه داد: در بیش از 35 سال که در سمت امام جمعه کرمان بودم طبق شهادت مسوولان وقت تا امروز همیشه حمایت کرده ام و نه خودم را جزو اصولگرایان و اصلاح طلبان و نه جزو سایر تشکل ها معرفی کرده ام. امام جمعه کرمان گفت: یکی از مسوولان نهاد نماز جمعه وقتی بیان کردم که نه اصولگرایی و نه اصلاح طلبی مطرح است از من رنجید؛ مطالب را به صورت کلی مطرح می کنم.
:
وی خاطرنشان کرد: در مقام عمل سعی ام این بوده که بی طرف باشم که کار سختی است و همه می دانند رعایت کرده ام. وی گفت: از جمله برگ های برنده ای که ما در اختیار داریم و به رخ منطقه و دنیا می کشیم انتخابات آزاد است و تاکنون هیچگونه مسئله و تنشی بوجود نیامده جز فتنه 88 که علت آن معلوم است و شما هم در جریان هستید.
:
آیت الله جعفری خاطرنشان کرد: نباید هوای نفس را نادیده گرفت و هر فرد در هر کسوت خالی از هوای نفس نخواهد بود. وی گفت: باید بدانیم مصلحت کشور و دین و منفعت کشور ایجاب می کند انتخابات ما نمونه در جهان باشد و ما رضایت دهیم به آنچه که قانون برای ما مشخص کرده است.
:
امام جمعه کرمان بیان کرد: تمام این فتنه ها و کاهش قیمت نفت به خاطر جمهوری اسلامی بوجود آمد و همه این ترفندها و توطئه ها با شکست کامل مواجه شده و خواهد شد. وی گفت: ما در کشور باید تابع قانون باشیم که به نفع همه احزاب و گروه های سیاسی است. وی افزود: در انتخابات اگر قرار بود زید به مجلس برود و نرفت اما عمر رفت، اشکالی ندارد آنچه ما را بدبخت می کند منازعاتی است که پیش می آید.
:
آیت الله جعفری گفت: در مجلس شورای اسلامی استیضاح های بی مورد و احضارهای غلط انجام می شود. وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند میزان رای ملت است، افزود: ملت اگر فردی را انتخاب کرد که از نظر ما خوب و لایق نیست باید بپذیریم و همه ما در برابر قانون سر تسلیم فرود آوریم.
:
امام جمعه کرمان بیان کرد: از هم اکنون تبلیغات انتخابات به طور غیر رسمی آغاز شده است و شخصیت های مختلف برای تقویت حزبی که به تعلق دارند به جلسات می آیند. وی با بیان اینکه همه در حال تلاش برای برگزاری انتخابات هفتم اسفند ماه هستند افزود: گناه و معصیت و بلکه جنایتی بالاتر از این نیست که خدا ناکرده فردی بخواهد دنبال مسئله ای باشد که خلاف مقررات انسانی، مذهبی و غیره است.
:
آیت الله جعفری گفت: اگر فلان فرد رییس جمهور نشود آسمان به زمین نمی آید. وی اظهار کرد: امیدواریم انتخابات اسفندماه پرشور برگزار و افراد اصلح، بهتر و خوبتر انتخاب شوند. امام جمعه کرمان گفت: همه مکلف هستیم حضور گسترده در انتخابات وجود داشته باشد و همانطور که در 24 خرداد 92 اتفاق افتاد باید کاری کنیم که انتخابات ما به مراتب از آن انتخابات باشکوه تر انجام شود که وظیفه اول ماست.
:
وی تاکید کرد: انتخاب فرد لایق و اصلح برای اداره جامعه وظیفه دوم ماست که باز اینجا هوای نفس ما را وسوسه می کند که باید با اهل منطق و تقوا مشورت کنیم و نظر بزرگان را بفهیم. آیت الله جعفری خاطرنشان کرد: انتقاد سالم در جامعه یکی از ضروریات و از جمله مواردی است که می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. وی گفت: همه گروه ها و احزاب باید تقوای الهی را به معنای صحیح کلمه داشته باشند.
:
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه باید خود را نجات دهیم که وابسته به پول نفت نباشیم افزود: یکی از مسائل کشورها مالیات است که بیش از 240 میلیارد تومان مالیات فراری در کشور وجود دارد. وی تاکید کرد: قانون مالیات باید صحیح باشد و باید از کسانی مالیات بگیرند که توانایی پرداخت آن را دارد نه از افرادی که نان شب هم ندارند. وی گفت: دربرابر دشمنان این آب و خاک ، ملت ، اسلام و مسلمانان باید مجاهده و خود را فدا کنید.
:
وی به مساله تربیت انسان ها اشاره کرد و گفت: اگر یک تفاهم اساسی برای تربیت مردم و ساختن انسان هایی که در این کشور زندگی می کنند شکل بگیرد بقیه مسائل و مشکلات هم حل می شود و در غیر این صورت شکست می خوریم. منشور همدلی، اخلاق انتخاباتی و عقلانیت سیاسی نیز در این همایش رونمایی شد.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید