امروز: سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۹ Tuesday, 23 April 2024

با آغاز جنگ در سوریه،غرب باید مراقب فرزند نامشروع خود در منطقه باشد

با آغاز جنگ در سوریه،غرب باید مراقب فرزند نامشروع خود در منطقه باشد

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکا و کشورهای غربی هشدار داد: در صورت روشن شدن آتش جنگ در سوریه این کشورها نیستند که جنگ را به پایان خواهند رساند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن طراحی حمله عجولانه و نامشروع آمریکا که با کمک برخی کشورهای منطقه دنبال می‌شود، به آنان هشدار می‌دهد که اگر عملیاتی را در سوریه آغاز کنند، این آنان نیستند که این جنگ را به پایان خواهند رساند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به کشورهای غربی هشدار داد: با آغاز جنگ در سوریه باید مراقب فرزند نامشروع خود (رژیم صهیونیستی ) باشند.

 

نماینده مردم قم با محکوم کردن اقدامات منطقه‌ای و بین‌المللی علیه سوریه گفت: بیش از ده سال است که تحرکات منطقه‌ای و بین‌المللی از سوی برخی کشورهای منطقه دنبال می‌شود. این اقدامات علیه سوریه برای جبران شکست‌ آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه دنبال می‌شود.آنان فکر کردند ظرف دو هفته می‌توانند دولت سوریه را ساقط کنند، به همین دلیل اقدامات چندوجهی را دنبال کردند ولی موفق نشدند.

 

وی تصریح کرد: ناکامی آنها موجب در اختیار قرار دادن سلاح شیمیایی به تروریست‌ها شد؛ ما مطلع‌ شدیم چند ماه قبل از مرز یکی از کشورهای منطقه سلاح شیمیایی به تروریست‌ها تحویل شده است. در مساله اخیر نیز داستان‌سرایی جدیدی آغاز شده است که هم‌زمان با حضور ماموران سازمان ملل در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده می‌شود و هنوز این تحقیقات به پایان نرسیده ناقوس جنگ بلند می‌شود.

 

لاریجانی تجاوز کشورهای غربی به سوریه را به گام گذاشتن در سرزمین مین‌گذرای شده تشبیه کرد و افزود: اگر بناست قواعد بین‌المللی از سوی آمریکا و کشورهای غربی به نفع رژیم صهیونیستی نادیده گرفته شود، چه دلیلی دارد سوریه احترامی برای آنها قائل باشد. نتیجه این رفتار، آتش منطقه‌ای است که گریبانگیر کشورهای ضعیف منطقه می‌شود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: اگر رژیم مفلوک صهیونیستی دچار حرکت فتنه‌انگیزی شود سرنوشت عذاب آورتری نسبت به جنگ 33 روزه پیدا خواهد کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی به تشریح ویژگی‌های شخصیتی و مدیریتی آنان پرداخت و افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران به حق الگوی نظام مدیریتی جدیدی را توسط مجاهدان رجایی، باهنر و بهشتی به جهانیان ارائه کرد که این مدل از چند ویژگی برخوردار بود.

 

وی افزود: ویژگی شهیدان رجایی و باهنر و اکثر رهبران صدر انقلاب اسلامی این بود که کنه فکرشان برگرفته از اسلام ناب محمدی بود، مجاهدت‌های رجایی‌، باهنر، بهشتی و لاجوردی با مارکسیسم‌ها و مجاهدین نشان دهنده اعتقاد به اجرای احکام اسلام و دوری از التقاط روشنفکری و تحجرگرایی بود. در این تفکر سیاست‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی براساس قرآن و سنت مدون می‌شود. این تلاش‌ها برخی در قانون اساسی و برخی در قوانین مجلس متجلی شد.

 

نماینده مردم قم افزود: مواضع شهیدان رجایی و باهنر در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی یک روی این مبناست که در سخنان رجایی در سازمان ملل شاهد بودیم در جنگ تحمیلی نیز روحیه استواری موجب شکست حصر آبادان و خرمشهر شد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مجاهدان صدر انقلاب دارای برنامه مدونی برای پیاده‌سازی اقتصاد اسلامی بودند، گفت: تفکر نظام یافته، تئوریک، برنامه‌ریزی مدون از جمله این ویژگی‌هاست. هرچند که شرایط ابتدای انقلاب اجازه تحقق این ایده ر ا نداد. شهید مطهری روی طرح اقتصادی اسلامی کار فکری می‌کرد که در شب شهادت ایشان این طرح در کیف ایشان بود؛ برای آنان مثل روز روشن بود که بدون برنامه نمی‌توان اهداف نظام را پیاده کرد. رویکرد آنان در ابعاد اقتصادی پایه استقلال اقتصادی را شکل می‌داد.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنانش دخالت معنویت و اخلاق در ارکان مدیریتی را از دیگر ویژگی‌های شهیدان بهشتی و رجایی شمرد و افزود: در اوج طوفان‌های بی‌اخلاقی دوران بنی‌صدر شاهد متانت و اخلاق‌مداری شهید رجایی بودیم. شهیدان بهشتی و باهنر نیز در آماج بی‌اخلاقی‌ها، اخلاق‌مدار رفتار کردند.

 

لاریجانی با یادآوری واکنش شهید بهشتی نسبت به برخی از رفتارهای غیراخلاقی صدر انقلاب گفت: نواری از جلسات منافقان که برضد شهید بهشتی سخنانی را مطرح کرده بودند، توسط برخی از دوستان به دست آمد که وقتی این نوار به اطلاع شهید بهشتی رسانده شد وی به جای آنکه خوشحال شود در برخوردی بسیار شدید واکنش نشان داد. این‌ها درس‌های مهمی از سیاست‌ اخلاق‌مدارانه این مجاهدان صدر انقلاب را نشان می‌دهد.

 

نماینده مردم قم همراه بودن با مردم را از دیگر ویژگی‌های شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی برشمرد و افزود: آنان از هر فرصتی برای ارتباط با مردم استفاده می‌کردند و تلاش می‌کردند از حلقه‌های حفاظتی خارج شده و به میان مردم بروند. هرچند که این مساله هزینه‌هایی را برای انقلاب درپی داشت و باعث شد تیم‌های حفاظتی ویژه‌ای برای حفاظت جان مسوولان شکل گیرد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی ولایت‌مداری را از دیگر ویژگی‌های شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی برشمرد و افزود: رجایی با تبعیت از امام خمینی(ره) مسیر خود را در راه ولایت فقیه روشن کرد اما منافقان و لیبرال‌ها در برابر تفکر ایشان ایستادگی می‌کردند.این شهدای عزیز روی موضوع مهمی ایستادگی کردند جبهه آنان از جبهه التقاط و تحجر جدا بود؛ همین ایستادگی موجب موفقیت آنان در برابر سلطنت‌طلبان، صدام و دشمنان داخلی بود. نتیجه این تفکر اگرچه هزینه‌هایی برای نظام درپی داشت ولی دستاوردهای آن امروز در کشور هویدا است.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد در دهه پیشرفت و عدالت ابعاد بیشتری از این مدل فکری در کشور پیاده شود.

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین