امروز: سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵ Tuesday, 7 February 2023

تساوی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ترکمنستان

تساوی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ترکمنستان

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین گام برای صعود به جام جهانی 2018 روسیه در داش‌آغوز به مصاف تیم ملی ترکمنستان رفت و در حالی که در اکثر دقایق توپ و میدان را در اختیار داشت به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک – یک دست نیافت.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، تک گل کشورمان را سردار آزمون در دقیقه 4 به ثمر رساند. او با توپی که در نزدیکی محوطه 6 قدم به دست آورده بود، با یک ضربه بغل پا به گوشه چپ دروازه موفق شد گل برتری ایران را به ثمر برساند.بازی کاملا در اختیار تیم ملی فوتبال ایران بود. کیفیت بد زمین چمن ورزشگاه اسپورت توپلمی کیفیت کار بازیکنان ایرانی را تحت تاثیر قرار داده بود و آن‌ها نمی‌توانستند به بهترین شکل کار خود را بر روی زمین انجام دهند. توپ دائما پله پله می‌شد و کنترل را برای بازیکنان سخت کرده بود.در دقیقه 16 سردار آزمون توپ ارسالی از سمت راست زمین را به تیر دروازه زد تا تیم ایران نتواند در این صحنه به گل دوم خود برسد. پس از آن او در دقیقه بیستم نیز در حالی که به سمت راست دروازه از پشت محوطه جریمه حرکت می‌کرد، با یک شوت زیبا توپ را به سمت چپ دروازه فرستاد که دروازه‌بان ترکمنستان موفق شد توپ را مهار کند.

:
در دقیقه 27 بازی نیز آندرانیک تیموریان از روی یک ضربه ایستگاهی توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد که ضربه سر احسان حاج صفی توسط دروازه‌بان ترکمنستان مهار شد.در دقیقه 45 ضدحمله تیم میزبان در میان غافلگیری مدافعان ایران به گل تساوی ترکمنستان تبدیل شد. پاس تند و تیز در طول محوطه جریمه ایران از همه مدافعان رد شد و مهاجم میزبان به راحتی دروازه حقیقی را باز کرد تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند.
:
نیمه دوم
با آغاز نیمه دوم امید ابراهیمی به جای مسعود شجاعی و مهدی طارمی به جای مهدی ترابی به زمین آمدند.
دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران مقابل ترکمنستان در حالی در نیمه دوم آغاز شد که شاگردان کی‌روش برای برداشتن گامی محکم در مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه نیازمند برتری مقابل حریف نه چندان قدرتمند خود بودند. بازیکنان ایران توسط سردار آزمون در دقیقه 58 فرصت بسیار خوبی را از دست دادند. مهاجم ملی‌پوشان کشورمان سانتری را که توسط خسرو حیدری از سمت چپ دفاع ترکمنستان به روی دروازه ارسال شده بود با فاصله اندکی به بیرون زد.
:
در دقیقه 63 نیز امید ابراهیمی از سمت راست زمین ایران توپی خطرناک را به سمت دروازه ارسال کرد که توسط دروازه‌بان دفع شد.ترکمنستانی‌ها که در دقایقی از بازی خطرناک ظاهر شده بودند در دقیقه 64 نیز موقعیت بسیار خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کردند. شوت بسیار سنگین هافبک ترکمنستان با فاصله بسیار اندکی از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت تا شاگردان کی‌روش نفس راحتی بکشند.در دقیقه 70 نیز طارمی که در نیمه دوم به میدان آمده بود ضربه سر نه چندان خطرناکی را به سمت دروازه حریف زد که توسط دروازه بان به راحتی مهار شد.
:
حدود دقیقه 75 بود که رضا قوچان نژاد به جای وحید امیری به بازی آمد تا قدرت تهاجمی تیم ملی فوتبال ایران بیشتر شود و تیم ملی با سه مهاجم به کار خود ادامه دهد.پس از این تعویض ایران از جناحین بارها توپ را به روی دروازه ترکمنستان ارسال کرد اما هر بار دروازه‌بان و مدافعان این تیم توپ را دفع می‌کردند. البته بازیکنان ترکمنستان در تلق کردن وقت بازی هم شیوه‌های جدیدی را در زمین پیاده کردند که در نوع خود جالب بود.در نهایت نخستین بازی ایران در مقدماتی جام جهانی با تساوی یک – یک به پایان رسید.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید