امروز: یکشنبه، ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۴ Sunday, 27 November 2022

مجید جلالی: شعارهای نژادپرستانه را نمی‌شنوند!

مجید جلالی: شعارهای نژادپرستانه را نمی‌شنوند!

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: تماشاگران تراکتورسازی به جای کسر امتیاز شایسته تقدیر و تشویق هستند.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز، مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد عملکرد این تیم در نیم فصل نخست لیگ سیزدهم، همایش علم و فوتبال، احتمال قطعی شدن کسر یک امتیاز از سرخپوشان تبریزی و حاشیه‌های بازی استقلال – تراکتورسازی صحبت کرده است که در ادامه می‌آید:

روزهای پر مخاطره ابتدای فصل
جلالی اظهار داشت: در فصل نقل‌وانتقالات ابتدای دوران پر مخاطره‌ای را پشت سرگذاشتیم و به همین دلیل تیم با آماده‌سازی کامل وارد مسابقات نشد. بعد از چند دیدار ابتدایی هواداران ما از شرایط بازی‌ها راضی نبودند و این موضوع چالش مضاعفی را ایجاد کرد اما ما قدم به قدم جلو آمدیم ضمن آنکه مشکل آسیب دیده‌ها را هم داشتیم اما در نهایت با رسیدن بازیکنان مصدوم و بدنسازی خوب به جایی رسیدیم که در پایان نیم فصل می‌توانستیم قهرمان شویم. تیم شرایط خوبی پیدا کرده و با طرف کردن برخی نقاط ضعف در نیم فصل مشکلات را حل می‌کنیم.

کریمیان را لازم دارم
جلالی در مورد نامه باشگاه سپاهان برای جذب مهدی کریمیان اظهار داشت: ما به این بازیکن نیاز داریم و حتماً او را حفظ خواهیم کرد.

وی در خصوص شرایط جواد کاظمیان و اینکه گفته می‌شود از تراکتورسازی قهر کرده و خواهان جدایی است، خاطر نشان کرد: شاید در نیم‌فصل نخست کمتر به او بازی رسیده و طبیعی است که از این موضوع ناراحت باشد اما کاظمیان قهر نکرده و تصمیم‌گیری در این رابطه را نیز به عهده خود او گذاشته‌ایم. اگر کاظمیان خودش دوست داشته باشد در تراکتورسازی بماند ما به حضور او نیاز داریم.

سرمربی تراکتورسازی یادآور شد: تاکنون تنها جدایی سیدمحسن حسینی از تراکتورسازی قطعی شده و این بازیکن به گسترش فولاد پیوسته است.

چرا هولیه نیامد؟
جلالی درباره همایش علم و فوتبال که در ایران برگزار شد نیز تاکید کرد: این همایش تاثیر فوق‌العاده‌ای بر دیدگاه‌های حال حاضر فوتبال ما خواهد داشت و در آینده آثار خود را نشان می‌دهد. مدت یک سال و نیم زبده‌ترین اساتید در فوتبال ایران روی این همایش کار کردند. اشخاص بزرگی مانند دکتر قره‌خانلو، علیزاده، سجادی و کردی از جمله این افراد بودند.

وی ادامه داد: خوشبختانه همایش با استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی فوتبال روبه‌رو شد. در دوره اول آن که 4 سال پیش انجام شد شاهد چنین استقبالی نبودیم اما در این دوره شوق زیادی به وجود آمد و این موضوع نشان می‌دهد که باید به فکر افزایش تعداد این همایش‌ها باشیم.

سرمربی تراکتورسازی درباره دعوت از ژرار هولیه برای حضور در این همایش نیز گفت: در سفری که فروردین ماه امسال به فرانسه داشتم خودم دعوتنامه او را به مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون این کشور تحویل دادم و هماهنگی‌های این کار انجام شده بود البته از زمان حضورم در تبریز کمی پیگیری آن برای من دشوار بود و وقفه افتاد. شاید با وجود تماس‌های بعدی آکادمی فوتبال و فدراسیون این موضوع به اندازه کافی پیگیری نشده که هولیه به ایران نیامد.

شعار نژادپرستانه در ورزشگاه‌ها
جلالی درباره کسر امتیاز از تیم تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: نباید به این دلیل که چنین اتفاقی برای دیگر تیم‌ها افتاده از تراکتورسازی هم امتیاز کسر شود. کسر امتیاز یک مجازات سنگین است و معتقدیم نباید عده‌ای در اتاق بنشینند و چنین مجازات‌های سنگینی را بدون آنکه بازدیدی از ورزشگاه‌ها داشته باشند، تعیین کنند.

وی ادامه داد: در برخی از ورزشگاه‌های ما شعارهای نژادپرستانه سرداده می‌شود و به قومیت‌ها توهین می‌شود. شعارهای نژادپرستانه شدیدترین واکنش‌ها را از سوی فیفا دارد اما در ایران به این موضوع توجهی نمی‌شود.

سرمربی تراکتورسازی خاطر نشان کرد: اگر نگاه منصفانه داشته باشیم تماشاگران تراکتورسازی نه تنها نباید با کسر امتیاز روبه‌رو شوند بلکه شایسته تشویق و تقدیر هم هستند. با شرایطی که در دیگر ورزشگاه‌ها می‌بینیم، مشخص است که بهترین وضعیت را در میان تمامی ورزشگاه‌ها در یادگار امام (ره) تبریز شاهد هستیم. معتقدم چنین تنبیهی به صلاح نیست.

جلالی ادامه داد: بهتر است که آنهایی که در اتاق‌های دربسته این تصمیمات را می‌گیرند بیرون بیایند و به ورزشگاه‌های کشور سر بزنند تا بهتر تصمیم بگیرند و رای‌شان تنها بر اساس گزارش یک آدم مغرض نباشد.

دوربین‌هایی که علیه تراکتورسازی است
وی خاطر نشان کرد: بازی تراکتورسازی و استقلال را همه دیدند ورزشگاهی که مملو از تماشاگر بود اما بهترین رفتار از سوی هواداران انجام شد. عده‌ای با خود دوربین و تجهیزات فیلمبرداری و عکسبرداری آورده بودند تا علیه تراکتورسازی مستندات جمع‌آوری کنند اما دست خالی از تبریز بازگشتند.

سرمربی تراکتورسازی در مورد اینکه آیا منظورش مسئولان تیم استقلال است گفت: من نمی‌گویم چه کسانی این کار را انجام دادند اما این اتفاقی بود که رخ داد.

جلالی درباره علت عصبانی بودن علی کریمی در جریان بازی و اظهاراتش بعد از مسابقه درباره پرسپولیس نیز گفت: آن چیزی که ما در تمرین شاهد هستیم علی کریمی با آرامش و نظم و انضباط کار خود را انجام می‌دهد و رو به پیشرفت حرکت می‌کند. شاید از اطراف چیزهایی گفته می‌شود که او را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما آنچه که از کریمی حاضر در تبریز می‌بینیم یک روند رو به پیشرفت است.

مد جدید
وی در مورد برخی درگیری‌ها در جریان بازی تراکتورسازی – استقلال میان محمد نصرتی و علی کریمی از یک سو و آندرانیک تیموریان و جواد نکونام از سوی دیگر اظهار داشت: این نوع رفتار که به فاصله چند دقیقه بعد از بازی در رختکن از بازیکن عکس بگیرند و آن عکس‌ها را روی سایت‌ها منتشر کنند هم به تازگی مد شده است! در بازی با پرسپولیس زمانی که به رختکن بازگشتیم صورت محمد نصرتی 12 بخیه خورده بود و یا در همین بازی با استقلال پای میلاد فخرالدینی به شدت آسیب دید اما چنین کارهایی انجام ندادیم.

سرمربی تراکتورسازی یادآور شد: اگر در رختکن ما هم دوربین بود شاید 7،6 بازیکن بود که عکس زخم‌های آنها را بگیریم و روی سایت‌ها بگذاریم اما این کار پسندیده‌ای نیست.

جلالی تصریح کرد: بازی استقلال و تراکتورسازی یک بازی درگیرانه بود وقتی تیم حریف 4 هافبک دفاعی در ترکیب دارد و حتی مهاجمان این تیم درگیرانه بازی می‌کنند طبیعی است که شاهد یک بازی فیزیکی باشیم و نباید با یک خطا عکس بازیکن را روی سایت بگذاریم. شاید از این به بعد همه تیم‌ها بخواهند دست به چنین کاری بزنند.

پنالتی روی کریمی را ندیدند
وی افزود: آنچه که در دیدار تراکتورسازی – استقلال دیده نشد خطای آشکار پنالتی روی علی کریمی بود که گرفته نشد به هر صورت در بازی با پرسپولیس یا فولاد خوزستان به دلیل اشتباهات داوری ضربه خوردیم و در این بازی هم این پنالتی برای تیم ما گرفته نشد.

سرمربی تراکتورسازی درباره رقابت این تیم در نیم فصل دوم برای رسیدن به قهرمانی لیگ برتر خاطر نشان کرد: ما روند بازی‌های حریفان خود از جمله پرسپولیس، استقلال و فولاد را بررسی کردیم. یکی از امتیازات این تیم‌ها استفاده از ضربات ایستگاهی است در حالی که در تیم ما از این فرصت استفاده نمی‌شود و ما باید برای آنکه روند پیشرفت خود را ادامه دهیم از چنین فاکتورهایی بهره‌مند شویم.

نگفتم 3 امتیاز را می‌خواهیم
مجید جلالی درباره اینکه خواستار بازگشت 3 امتیاز دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس شد، گفت: من خواهان بازگشت 3 امتیاز آن دیدار نبودم بلکه می‌گفتم اگر تخلف داوری محرز است براساس آن تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام/

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید