امروز: پنج شنبه، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴ Thursday, 9 February 2023

نمی‌توانیم باب ارتباط با دنیا را به دلیل وجود دشمنی با انقلاب ببندیم

نمی‌توانیم باب ارتباط با دنیا را به دلیل وجود دشمنی با انقلاب ببندیم

 

وزیر‌ دفاع با بیان اینکه “دشمن با تمام تفکرات‌، دسیسه‌ها و نظریه‌پردازی‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران فاقد کارایی است”، گفت: با این حال نباید لحظه‌ای فکر کنیم که دشمن ساکت نشسته، زیرا استکبار همیشه در پی نهادسازی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در همایش اساتید و مربیان سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، با بر‌شمردن برنامه‌ها و اهداف دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی ایران، افزود: باید باور کنیم که امروز دشمن با تمام توان ‌قوا در حال توطئه علیه ایران است و استکبار از بدو پیروزی انقلاب تاکنون علیه ایران به دشمنی پرداخته و برنامه‌های آنان ادامه خواهد داشت.

 
وی در ادامه با بیان اینکه “دشمنان نظام اسلامی ایران متناسب با واقعیت‌های نظام، برنامه‌های خود را تغییر داده‌اند”، اظهار کرد: دشمنی استکبار و غرب علیه ایران یک دشمنی هویتی است و آنان همیشه در این صحنه حاضرند.

 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه “دشمنان در دایره نفوذ اسلام در جغرافیایی جهانی اقدامات و توطئه‌های خودشان را تغییر داده‌اند”، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران، ‌پس از سه دهه کارنامه درخشانی در جنبه‌های ایجابی دارد و به عنوان یک الگو در جهان شناخته شده و به همین دلیل ‌دشمنان به مخالفت برخاسته‌اند.

 
دهقان در ادامه با بیان اینکه “در جنگ و نبرد فرهنگی چگونه عمل کنیم”، افزود: به میزان پیچیدگی‌های برنامه دشمن علیه ایران، بر قدرت کشورمان نیز افزوده می‌شود، اما باید مراقبت کنیم و اقدامات ما به سمت و سویی باشد که دشمنان نظام اسلامی را مأیوس کند. باید قدرت درونی نظام را در ابعاد مختلف به گونه‌ای توسعه دهیم تا به نقطه یأس دشمن تبدیل شود.

 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه “ایران هیچگاه به دنبال جنگ‌افروزی نبوده است”، تاکید کرد: در حوزه نظامی وضعیت همیشه به همین صورت بوده اما در حوزه فرهنگی باید با موضع تهاجمی وارد شویم و در مباحث‌ اقتصادی نیز به گونه‌ای رفتار کنیم که دشمن بفهمد نمی‌تواند هر چیزی را که می‌خواهد به ما تحمیل کند.

 
وی با بیان اینکه “ما باب ارتباط با دنیا را به دلیل وجود دشمنی ماهیتی با انقلاب به هیچ عنوان نمی‌توانیم ببندیم”، تصریح کرد: اگر در هر تعاملی بر مواضع ارزشی و انقلابی خود پایبند باشیم قادر خواهیم بود که پیام ارزشمند انقلاب را به دنیا انتقال دهیم و این خود مسیر را به نفع ایران تغییر می‌دهد.

 
دهقان در ادامه با اشاره به تصرف اموال ایران توسط دشمنان گفت: دشمنان اموال ما را ظالمانه گرفته‌اند، آنان به چه حقی ما را از تصرف در اموال و دارایی‌های خودمان محروم می‌کنند؟ باید فریاد کشید و گفت که این اقدام‌ها، ظالمانه و ضد‌حقوق بشری است و با شعارهای آنها در منافات است. در این خصوص به هیچ و‌جه از مواضع به حق خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد و پیگیر حقوق خود خواهیم بود.

 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه “ایران هیمنه استکبار را در بعد سیاسی در زمان پیروزی انقلاب و در جنگ در بعد نظامی شکست”، خاطر‌نشان کرد: امروز نظام سلطه با فریب و دروغ سعی دارد خودش را به عنوان یک نظام متعالی جلوه بدهد.

 
وی همچنین با تاکید بر اینکه “دشمن با همه ابزارش علیه نظام جمهوری اسلامی ایران توطئه می‌کند”، گفت: فضای تهدیدی که امروز علیه کشورمان وجود دارد توهم نیست؛ بنابر‌این باید با تمام توان در این عرصه وارد شویم.

 
دهقان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه “در این مقطع زمان باید سازمان‌های ما یک سازمان مربی‌گرا شوند”، تاکید کرد: مربیان باید در تمام آموزش‌های خود، دشمن‌شناسی را در اولویت تدریس قرار دهند تا این موضوع برای تمام کارکنان به یک باور تبدیل شود.

 
وزیر دفاع با اشاره به اینکه “هویت‌یابی یکی از وظایف اصلی مربیان است”، خاطرنشان کرد: وقتی که نمونه کامل بهترین زن عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ‌است، چگونه می‌توان تصور کرد که در جامعه اسلامی الگویی به غیر از حضرت زهرا (س) بتواند الگوی زن مسلمان باشد و اگر غیر از این است ‌در این زمینه کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

 
سردار دهقان با بیان اینکه “مربیان باید ارزیابی دقیقی از جامعه هدف داشته باشد”، افزود: مربیان و اساتید باید در بین کارکنان ایجاد انگیزه کنند تا فرد به سمت تعالی هدایت شود.

 
وی در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در جهت مفهوم‌سازی بر مبنای آرمان‌ها، ارزش‌ها و واقعیت‌های ملی، تاریخی و دینی تاکید می‌کنند. اگر مفهوم‌سازی و بازآفرینی مفاهیم به صورت متمرکز انجام شود، هیچ چالشی در جامعه اسلامی نخواهیم داشت.

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید