امروز: جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵ Friday, 24 September 2021

واکنش مجمع روحانیون مبارز به حصر رسانه‌ای سید محمد خاتمی

واکنش مجمع روحانیون مبارز به حصر رسانه‌ای سید محمد خاتمی

مجمع روحانیون مبارز نسبت به ممنوع التصویر و ممنوع الخبری شدن سید محمد خاتمی رییس جمهور اصلاحات ابراز تاسف کرد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ در گزارش این جلسه آمده است: دلسوزان انقلاب اسلامی و علاقمندان به مکتب امام خمینی و جمهوری اسلامی وظیفه دارند در برابر این بدعت های آشکار تذکرات لازم را بدهند. اگر چه تجربه و تاریخ نشان داده است که رفتارهای غیر منصفانه و ممانعت هایی ازقبیل ممنوع التصویر کردن افراد مقبول جامعه نتیجه ی معکوس دارد و به محبوبیت بیشتر آنان منجر مي‌شود. هم چنان که در مورد آقای خاتمی و بعضی دیگر از شخصیت‌های مورد احترام شاهد بوده ایم که علیرغم همه اتهامات و دروغ پراکنی‌ها و تضییقات، روز به روز محبوبیت شان در جامعه بیشتر شده و رفتاری مثل همین منع خبری نیز به ابراز علاقه ی بیشتر اقشار مختلف جامعه به ایشان منجر شده است.
:
همچنین در این جلسه گزارش جامعی از وضعیت حوزه ی علمیه ی نجف و نقطه نظرات مراجع عالیقدر آن حوزه مورد توجه قرار گرفت و مجمع ابراز امیدواری کرد که مردم عراق تحت قیادت مراجع عالیقدر و تلاش دولت و مردم عراق بتوانند بر گروه های تکفیری فایق آیند و پیروان همه ادیان و مذاهب بتوانند در کتار هم با آرامش و همزیستی مسالمت آمیز برای پیشرفت کشورشان توفیق یابند.
:
در این جلسه در غیاب رییس مجمع، گزارشی از مراسم تشییع و تدفین سرکار خانم فاطمه خلیلی در اردکان و یزد ارایه شد و مجمع روحانیون ضمن تسلیت مجدد به حجه الاسلام و المسلمین خاتمی و والده مکرمه و برادران و خواهران و فرزندان ایشان، از خداوند متعال تقاضای علو مقام برای وی و صبر و اجر برای بازماندگان طلب کرد.
:
در پایان جلسه مجمع روحانیون مبارز از خدمات مرحوم صادق طباطبایی تجلیل کرد و مصیبت در گذشت این نیروی خدمتگزار انقلاب و مردم را به خواهر گرامی و فاضلش، سرکار خانم طباطبایی وبرادران و فرزندان و همسر گرامی اش و به خصوص به بیت مکرم امام خمینی و حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی و اخوان مکرمشان تسلیت گفت و برایشان از خداوند طلب صبر و اجر کرد.
:
بیانیه “سازمان عدالت و آزادی” در اعتراض به حصر رسانه‌ای

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی هم با صدور بیانیه ای در اعتراض به حصر رسانه ای سيدمحمد خاتمي اعلام کرد: چگونه می‌شود شخصیتی ملی و بین المللی را بدون ایراد اتهامِ مشخص و برگزاری دادگاه صالح، از بدیهی‌ترین حقوق اجتماعی‌اش محروم کرد و رسانه‌ها را از پرداختن به مواضع چهره‌ای که بخشی از تاریخ پر افتخار این ملک و ملت را ساخته و می‌سازد محروم نمود؟

:
در بخشي از این بیانیه آمده است: «سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی» ضمن ابراز تأسف عمیق از اعمال محدودیت……علیه «حضرت آقای خاتمی» ایشان را از سرمایه‌های گرانسنگ و بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی می‌داند که دوران ریاست جمهوری‌اش، درخشان‌ترین دوره‌ی تاریخ نظام به لحاظ توسعه‌ی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مخصوصاً پاک‌دستی مالی است.
:
«خاتمی» به تعبیر رهبری معظم در آخرین دیدار اعضای دولت اصلاحات با ایشان، تندیس «تدین و نجابت» است و از این‌رو عقلانیت و انصاف و دغدغه دین و ملک و ملت ایجاب می‌کند که به جای اعمال حصر و محدودیت علیه ایشان، از محبوبیت فوق العاده‌ی این شخصیت در میان مردم ایران و وجاهت بی نظیر این بزرگوار در میان ملتها و شخصیتهای جهانی، جهت حل معضلات کشور و تحکیم جایگاه نظام در عرصه‌های داخلی و خارجی حسن استفاده صورت پذیرد. قاطبه‌ی مردم ایران، هیچ نقطه ضعفی در کارنامه و شخصیت و مواضع «حضرت آقای خاتمی» سراغ ندارند و حصر رسانه‌ای ایشان جز اجحاف به ملت و نظام و رهبری و خدشه‌دار کردن انسجام و وفاق ملی، نتیجه‌ی دیگری در بر نخواهد داشت.
:
از یاد نبریم که جناح‌های سیاسی و آحاد ملت ایران در پی دعوت رهبری از تمام جریان‌های موافق و مخالف نظام برای مشارکت در انتخابات سال ۹۲ و تعبیر کلیدی «حق‌الناس» بودن آرای مردم از جانب ایشان، این پیام مهم را به حاکمیت کشور ارسال کردند که آماده‌ی گذر از شکاف‌ها و بحران‌ها و واگرایی‌های سال‌های پیش و آغاز دوره‌ای از اتحاد و اعتماد میان نظام سیاسی و ملت هستند. تدبیر رهبری فضایی از امید و اعتماد را به جامعه تزریق کرد که نتیجه‌اش حضور گسترده و حماسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری گذشته و برآمدن دولتی توانمند، مدبر و متخصص از متن آن انتخابات بود. در ادامه بيانيه آمده است: اتفاقاً یکی از شخصیت‌هایی که نقشی تاثیرگذار و سرنوشت ساز در پدید آوردن این حماسه عظیم سیاسی ایفا کرد، «حضرت آقاي خاتمی» بود و رابطه‌ی توأم با احترام و رفاقت و همدلی میان ایشان و بزرگان نظام، همواره حلقه‌ی اتصال میلیون‌ها حامی گفتمان خاتمی با هسته‌ی مرکزی نظام بوده است.

:

./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید