امروز: سه شنبه، ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۶ Tuesday, 27 February 2024

پرونده جدید برای يك وزیر ديگر احمدی‌نژاد

پرونده جدید برای يك وزیر ديگر احمدی‌نژاد

رئیس سازمان امور اراضی کشور ،،در نشست خبری اظهار کرد: پرونده‌های تخلف پدیده شاندیز، دستگاه‌ها و ادارات دولتی، صداوسیما، یکی از وزیران دولت دهم و یک چهره ورزشی در زمینه زمین‌خواری و تغییر غیرقانونی کاربری اراضی در حال رسیدگی است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ به نقل از خبرگزاری ایلنا، افشار افزود: در پروژه مزرعه محمودیه، تعاونی مسکن وزارت کشور روستایی را در این منطقه شناسایی کرد که در واقع از نظر میزان سکونت روستاییان، محمودیه یک مزرعه محسوب می‌شد؛ اما در حال حاضر تخلفات تغییر کاربری غیرمجاز صورت گرفته در این منطقه به 170 هکتار می‌رسد که به وسعت یک شهر است؛ اما سازمان امور اراضی به عنوان مسئول شناسایی و هماهنگی برخورد با زمین‌خواری در کشور با پروژه محمودیه موافق نیست.
:
افشار همچنین از شکایت از (ک-د) یکی از وزیران دولت دهم که در دوره مسئولیتش در استانداری تهران مجوزهای غیرقانونی را صادر کرده خبر داد و گفت: پرونده وی را به همراه اعلام جرم‌های متعدد از برخی شهرداران دولت گذشته به دستگاه قضایی ارسال کردیم. در گشت‌های یگان حفاظت اراضی اخیرا خانه یکی از چهره‌های ورزشی را نیز در استان البرز که با تغییر غیرمجاز کاربری اقدام به ساخت و ساز کرده بود که به دلیل اینکه زمین‌خواری محسوب می‌شد، این ساختمان را تخریب کردیم.
:
وی یکی از مشکلات تغییر کاربری اراضی کشاورزی را طرح‌های هادی روستایی عنوان کرد و افزود: این طرح ساخت و ساز را به داخل طرح محدوده روستاها الحاق می‌کرد و بدین ترتیب آن محدوده از حوزه سازمان خارج می‌شد و در آنجا اقدام به ساخت‌وساز با عنوان طرح هادی صورت می‌گرفت که طبق هماهنگی‌هایی که با بنیاد مسکن انجام شده الحاق اراضی به روستاها به صفر رسیده است.
:
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص احتمال تخلفات مربوط به تغییر کاربری بنیاد مستضعفان، گفت: در مورد بنیاد مستضعفان تاکنون هیچ مورد تخلفی گزارش نشده است،این بنیاد به اندازه کافی زمین های خوبی در اختیار دارد و نیازی به قانون شکنی ندارد؛ اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اراضی عباس‌آباد مازندران ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده به طوری که یک مجوز 20 درصدی برای ساخت‌وساز به این سازمان داده شده، 80 درصد برخلاف مجوز ساخت‌وساز انجام داده است.
:
وی در خصوص رویکرد دولت در دولت یازدهم گفت: رویکرد دولت رویکردی مبنی بر عقلانیت و آینده نگری و توجه به محیط زیست و منابع پایه کشور است. مساحت زمین های رها شده کشاورزی سه و نیم تا 4 میلیون هکتار است که نیازی به شرایط آبی مناسب ندارد اما بلااستفاده است. وی در خصوص پدیده زمین خواری بیان داشت: در اسفند سال گذشته مصوبه ای را ستاد مبارزه با مفاسد تصویب کرد که کارگروه مبارزه با زمین خواری تشکیل شد و سه قوه در این ستاد مشغول به فعالیت هستند؛ تخلفاتی که دستگاههای دولتی در رابطه با زمین خواری انجام داده اند بیش از 177 پروژه است که این دستگاههای دولتی به مراجع قضایی معرفی شده.
:
افشار در رابطه با پرونده پدیده شاندیز گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان اولین شاکی پدیده شاندیز در سال 1390 نسبت به صاحبان این شرکت اعلام جرم کرد، چرا که 41 هکتار از اراضی پدیده شاندیز به صورت غیرمجاز مورد تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز قرار گرفته است. وی افزود:‌ در همان روزهای نخست اعلام جرم وزارت جهاد کشاورزی علیه پدیده شاندیز، شهردار شهر شاندیز گزارشات خلاف واقعی در این زمینه ارائه کرد که سبب نقص‌هایی در روند بررسی این پرونده در دستگاه قضایی شد اما پس از آن با پیگیری‌های صورت گرفته تخلف مسئولان پدیده شاندیز در تغییر غیرمجاز کاربری این اراضی مشخص شد و این پرونده در دستگاه قضایی در حال بررسی و صدور حکم نهایی است.
:
افشار اجرای طرح پدیده شاندیز را بدون مطالعات کامل زیست محیطی و در نظر گرفتن مسائل و پیامدهای شهری عنوان کرد و. گفت: هزینه‌هایی که این طرح در آینده برای ساکنان شهر شاندیز دارد می‌تواند مشکلات زیادی برای آنها داشته باشد و در واقع حقوق مردم شهر شاندیز با ساخت این پروژه دچار خدشه شده است و پرونده پدیده شاندیز در دستگاه قضایی در حال بررسی است تا میزان جریمه و مجازات دقیق آن مشخص شود. وی تاکید کرد: در سازمان اراضی با هیچ نهادی تعارف نداریم و پرونده های مربوط به تخلفات دولتی در حال رسیدگی است و هنوز حکمی برای آن صادر نشده است؛ مانند پروژه عباس آباد که توسط سازمان صداو سیما اجرا شده است که شاکیان این پرونده اداره منابع طبیعی و سازمان امور اراضی است.

:

./.

۲ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است

 1. داشتم فکر می کردم بر سر شعارهای اول انقلاب که جهاد اکبر(مبارزه با نفس) مقدم بر جهاد اصغر(جبهه و جنگ) است چه آمد؟ اصغریان کار اکبر کردند؟ ویا اکبریان کار اصغر؟ چه کنم که به یک گردش چرخ نیلوفری نه اکبر به جا ماند و نه اصغری!؟ بیشترین قرآن را خواندند. هرجلسه هم خواندند. بیشترین دعای کمیل را رفتند. هر هفته هم خواندند. بیشترین نماز را خواندند. به جماعت هم خواندند. اما با این دهان روزه باید بگویم آنهائیکه به این مملکت و نسل جوان او ظلم کردند درک درستی از رسالت شیعه بودن نداشتند. درک درستی از حقوق هموطن نداشتند. درک درستی از محضر خدا نداشتند. کاملا بی خبر از مکافات عمل در روز قیامت بودند. از این رو هر کار که کردند دیدند شد! جری تر شدند! خفتند، دیدند شد! بردند، دیدند شد! خوردند، دیدند شد. اما یک چیزی را که باید می دیدند و ندیدند این بود: چه ها باید می شد که نشد. قرار همه ما روز قیامت. هر ریاست جمهوری برای خودش در این مملکت یک سلسله بود. سلسله صدریه تا احمدیه و امروز روحانیه.
  هرچه که گفتند نکردند خدا/هرچه کردند نگفتند خدا/بار گنه بود به خود بسته اند/هرچه شنیدند نگفتند خدا
  هرچه که گفتند نگفتیم خدا/هرچه کردند نکردیم خدا/جمله نشستیم بگوید خدا/جمله شنیدیم نگفتیم خدا
  حسرت امروز به ما مانده است/مصدر پیروز به جا مانده است/تا که ببینیم چه ها مانده است/خسرو و شیرین به ما مانده است
  مهر نکن مردگی است/ظلم نکن خوردگی است/زاهد این روزگار/ بر سر این زندگی است
  حسرت امروز به دیروز ماست/حسرت فردا به امروز ماست/پوزش اگر بود بگو روز ماست/ ورنه نه امروز نه فردای ماست
  سر سوزن به جائی نبرد/سر دشمن به کاری نرود/سر این قصه دراز است دراز/ مگر امروز به جائی ببرد
  حکم ها مانده بدستم چه کنم/قصه ها مانده بدستم چه کنم/کار و بار دگران را چه کنم/دست بدست داده بدستم چه کنم
  هر سر او را زنند/یک سر دیگر زند/بازسری کار اوست/از سر دیگر زند

  0
  0
 2. اما قیامت چیست؟ لابد همه بلدند. بله که بلدند. اعمال ما این را نشان می دهد. از بس گفته اند یادمان رفته است!
  1. آنچه در زمین اتفاق خواهد افتاد:
  زلزله های عظیم، متلاشی شدن کوه ها، صاف شدن زمین و آتش گرفتن دریاها،
  2. آنچه در آسمانها اتفاق خواهد افتاد:
  شکافتن آسمان، سست شدن آن، بی فروغ شدن خورشید و فرو ریختن ستارگان،
  3. آنچه دمیده خواهد شد:
  پس از وقوع زلزله های شدید و متلاشی شدن آسمانها نوبت صور اسرافیل است.
  با سه فرض بالا آنچه مورد انتظار است:
  1. تفاوت روز و شب نامشخص باشد. چون خورشید و ماه و ستارگان متلاشی شده اند
  2. به تبع آن، ساعت نامفهوم است.
  3. اکسیژن نباید باشد. چون حیاتی در کار نیست. درختان و دریاها از بین رفته اند.
  4. نوری برای دیدن وجود ندارد. چون خورشید متلاشی شده است.
  اما عملا اینگونه نیست. پس دنیای ویژه ای است. انسانها وقتی از قبور بر می خیزند. بسیار وحشت زده و مدهوش هستند. زنده اند. حیات دارند. اما بدجوری زنده اند. برای اکثر ایشان مردن و از خاک برنخاستن بهتر از زنده شدن است. هر کس بیش از همه کس به فکر خویش است. همه همدیگر را می بینند و می شناسند اما از همدیگر گریزان هستند. حتی از پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر، فرزندان و اقوام خویش! شرایط اینقدر سخت است که کودک تازه متولد شده ای اگر باشد آن نوزاد پیر می شود و اگر زن باردارى باشد از ترس قیامت و صحرای محشر بار خود را سقط مى‏کند، و بالاخره اگر کودک شیرخوارى با مادر باشد فرزند خود را به کلى فراموش می کند.
  نتیجه: محشر موعود روی همین زمین است. منتها زمینی که سطحش مثل حساب مردم صاف است. زمین هرچه را نهان کرده بیرون می ریزد و انسان هرچه را که کرده. انسان هوشیار است. از خود، از دیگران و از اطراف خود شناخت کامل دارد. حضور چندمیلیارد انسانی که با او در یک زمان محشور شده است را درک می کند. در آن روز محشر که روزهایش چندین صد برابر امروز است و اگر شب ندارد تماما روزهای انتظار است. انسانهای مضطرب اگر نمی بینند که همگان یک لباس واحد دارند حتما می بینند مسلمانها کفن سفید بر تن دارند. فرض دیگر، همه فاقد لباس مرئی هستند بلکه پوششی شبیه به پوشش نامرئی آدم و حوا در بهشت قبل از هبوط بر تن دارند. تعداد جمعیت محشور شده تا روز موعود برای انسانها نامشخص است. چون روز قیامت نامشخص است. اما اگر امروز ( 1394ه. شمسی و 215 میلادی) قرار بود روز قیامت باشد جمعیت فعلی 7 میلیارد+ حدود ۸۰ میلیارد نفر انسانی که برآورد می شود روی زمین زندگی کرده اند، جمعیت صحرای محشر را تشکیل می داد. نخستین سئوال نفر چندم این جمعیت ام؟ نفر چند بهشت یا جهنمم؟ شاید شماره آن بر روی پیشانی ماست. اما بهشت و جهنم کجای این زمین بنا شده است؟ ظرفیت هر کدام چقدر است؟ اگر قرار است انواع درختان و میوه ها و نهرهای شیر و عسل در بهشت باشد که هست پس قسمتی از این زمین بهشت و قسمت دیگر آن جهنم است. هر دو مکان آب دارد. منتها آب حیات کجا و آب زقوم کجا! آنچه که مشخص است درک آن زمین و آن بهشت و جهنم برای ما فقط و فقط در روز قیامت قابل لمس و میسر است. همچنانکه وقتی متولد شدیم، بزرگ شدیم، بالغ شدیم، عالم شدیم تازه فهمیدیم رحم مادر و نوع تغذیه جنین در آن مکان کوچک چگونه بوده است. منتها این مقیاس نسبی اصلا قابل مقایسه با روز محشر و حوادث بعد از آن نیست. تفاوت زمین و رحم، تفاوت ماهیت این دو، اندازه این دو واقعا شگفت آور است. اما اگر ماهیت زمین و رحم از جنس ماده است لابد طبق توصیف قرآن، جنس آن دنیا هم از جنس جسمانی-روحانی است. منتها آدم روز قیامت چون آدم روی زمین با اینکه هم جسم دارد و هم روح، بیشترین لذات خود را از جانب روح می برد. چرا که دنیای معاد بیشتر روحانی است. جسم کار خود را در زمین کرده و عملا در قیامت بیکار است. از آن طرف لذت جسم محدود و لذات روح نامحدود است. انسان مقبول خدا، زحمات خود را روی زمین کشیده تا در قیامت به همه لذات وعده شده برسد. به کمتر از نوع اعلا هم رضایت نمی دهد. حق هم دارد. لذا انسان مخلد در بهشت به روح بیشتر نیاز دارد تا به جسم. جسم برای درک و شناخت عوالم بیشتر و روح برای لذت بردن از همه موهبت ها از جمله لقاالله است. برعکس انسان مقیم جهنم از جسم و روح خود به یک اندازه زجر می کشد. چرا که ماهیت او بیشتر تمایل به دنیا دارد تا به آخرت. البته این برداشت های فردی است که مبنای تفکر او قرآن و برداشت های این دنیائی و انتظارات آن دنیائی اوست. اما به فکر کردنش می ارزد. به اینکه کجای کاریم. شان ما انسانهای مدعی این اخبار است یا اخبار رسیده از انبیای مرسلین. حرف حساب اینست.

  0
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۰ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین