امروز: جمعه، ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۳ Friday, 31 March 2023

گودرزی: عمده اعتبارات ورزش را چند تیم بلعیده‌اند

گودرزی: عمده اعتبارات ورزش را چند تیم بلعیده‌اند

وزیر ورزش و جوانان از تببین و بازنگری قانون جامع ورزش کشور خبر داد

 
به گزارش  سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، منطقه لرستان محمود گودرزی در جمع دانشگاهیان لرستان گفت: با توجه به رشد جمعیت و تنوع سلیقه‌ها و نیازهای جامعه قانون ورزشی جوابگو نبوده و بهتر است دوباره بازنگری و تدوین شود. کار تدوینی قانون در مراحل پایانی خود قرار دارد.

 

وزیر ورزش دولت یازدهم با تاکید بر اینکه ورزش پاک و توجه به فرهنگ و اخلاق شعار وزارتخانه مطبوعش است ادامه داد: امروزه مردم نسبت به برخی سمبل‌ها حساس شده‌اند و به همین منظور ورزشگاه‌ ها از تماشاگران خالی شده است. این عدم استقبال بیانگر اعتراض مردم به برخی از رفتارها است؛ با توجه به برخی اقدامات وزارت ورزش و موضع‌گیری درباره پرداخت‌های بالا، برخورد و مقابله با این جریان منحط اخلاقی در دستور کار قرارد دارد که متاسفانه در این بین برخی‌ها انتقاد می‌کنند.

 

وی ادامه داد: افشای وضعیت کنونی و ایجاد راه کار قانونی و تدوین آیین‌نامه اخلاقی می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

گودرزی بر ضرورت توجه بیشتر به ورزش همگانی تاکید کرد و افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث ورزش، ورزش همگانی دامنه و قله ورزش قهرمانی است که باید این ورزش تقویت شود.

 
وزیر ورزش و جوانان در خصوص ایجاد دانشکده تربیت بدنی دانشگاه لرستان قول مساعد داد و گفت: تا پیش از این از توانمندی‌های بسیار و سرمایه‌های این استان مطلع نبودم و در این زمینه نیاز است توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

 

همچنین گودرزی در جمع روسای هیات‌های ورزشی با بیان اینکه 3 هزار و 320 پروژه ورزشی بدون توجه به اعتبار کلنگ‌زنی شده، بیان کرد: برای اتمام این پروژه‌ها به طور میانگین در حال حاضر و نه سال آینده 10هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 
وی با بیان اینکه در سال 92 که از لحاظ اعتباری خوب بوده‌ایم 140 میلیارد تومان به وزارت ورزش اختصاص یافته است ادامه داد: در پایان سال 92 کمکهای شایانی به بخش ورزش شد و به طور نمونه 300 میلیارد به طرح‌های روستایی اختصاص یافت.

 
گودرزی با بیان اینکه می‌توان با تغییر کاربری برخی زمین‌ها و فروش آنها در ورزش هزینه کرد، اضافه کرد: میانگین سرانه فضای ورزشی کشور 72 سانتیمتر است و لرستان 20 سانتیمتر کمتر از کشور از این سرانه بهره‌مند است؛ کمترین سرانه مربوط به البرز و بعد از آن تهران است و باید گفت تهران جز محروم‌ترین استا‌نها در این بخش است.

 
وی در ادامه صحبت هایش با بیان اینکه قانون اجازه نمی‌دهد وزارت به ورزش تیمهای حرفه‌ای کمک کند، ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم سهم عمده اعتبارات را چند تیم بلعیده است، 18 تیم گردش مالی‌شان 1500 میلیارد تومان بوده که شامل 400نفر می‌شود و من در این قضیه ایستاده‌ام و موضوع را رسیدگی خواهیم کرد و به هیچ وجه مرتکب اشتباه نمی‌شویم،‌ هر چند که هجمه و تهاجمات شده ولی کارم اصولی است و باید حق به حق‌دار برسد.

 
گودرزی با بیان اینکه 18 میلیارد تومان برای توسعه مراکز استعدادیابی در نظر گرفته شده است گفت: در مراکز استان‌ها این مراکز استعدادیابی راه‌اندازی خواهند شد و این مبلغ در طول سه سال در آنها تزریق می‌شود و سهم لرستان نیز دیده خواهد شد که این مراکز خدمات فنی و همه جانبه به متقاضیان ارائه و پیامد آن شناخت استعدادها است.

 
گودرزی در ادامه صحبت‌هایش به وزرش همگانی گریزی زد و گفت: توجه ویژه به ورزش همگانی کاهش بزه و جرم را به همراه دارد. توجه در این بخش نباید مربوط به چند ورزشکار باشد بلکه بایستی کل جامعه را دید و هدف ما سالم سازی جامعه از طریق ورزش بود که نباید از آن مقفول شویم.

 
گودرزی با بیان اینکه سال گذشته 527 میلیون تومان به هیات های ورزشی لرستان پرداخت شده خاطر نشان کرد: چون خودم از این مرز و بوم هستم و پتانسیل‌های قوی نیز وجود دارد این رقم در سال جاری به یک میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش کمک شایانی به ورزش و هیات‌های استان خواهد بود.

 
وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: باید مکانیزم‌ها جهت ورود بهتر و بیشتر بخش خصوصی فراهم شود. بودجه دولت در بخش ورزش آنچنان نیست ولی بایستی با وارد کردن بخش خصوصی ورزش را در استان های همچون لرستان متحول کرد.

 
وی همچنین در خصوص ورزش بانوان گفت: از ابتدای وزارت هم 5 جلسه با آنها داشته‌ام و به طور ویژه به این بخش نگاه خواهم کرد.

 
گودرزی اضافه کرد: فضا و بستر مناسبی به بانوان خواهیم داد و قطعا موفق نیز خواهند شد و شما می‌بینید الان معاونت بانوان وزارت ورزش فعال شده است.

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:20 (۵ روز قبل) ۱

ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید

8:59 (۶ روز قبل) ۲

پنتاگون: به دنبال درگیری با ایران نیستیم

11:22 (۱ هفته قبل) ۳

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۲ هفته قبل) ۴

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۲ هفته قبل) ۵

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۲ هفته قبل) ۶

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۲ هفته قبل) ۷

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۲ هفته قبل) ۸

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۲ هفته قبل) ۹

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۲ هفته قبل) ۱۰

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۲ هفته قبل) ۱۱

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۲ هفته قبل) ۱۲

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۲ هفته قبل) ۱۳

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۲ هفته قبل) ۱۴

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۲ هفته قبل) ۱۵

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۶

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۷

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۸

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۹

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۲۰

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

پربازدیدها

آخرین عناوین