امروز: پنج شنبه، ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۸ Thursday, 23 March 2023

لغو نشست خبری هیئت پارلمانی اروپا در تهران

لغو نشست خبری هیئت پارلمانی اروپا در تهران

خبرگزاری فرانسه گزارش داد خبرنگاران برای شرکت در نشست خبری اعضای کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا به هتل محل اقامت آنها رفتند، اما در آنجا به آنها گفته شد که این برنامه لغو شده است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، بنا به گزارش رسانه‌هاي غربي، در پی لغو نشست خبری، المار بروک، رئیس آلمانی این هیئت قصد صحبت کردن با خبرنگاران در پیاده روی جلوی هتل را داشته، اما مأموران مانع از این کار شده‌اند و او را به داخل هتل هدایت کرده‌اند. در واکنش به این اقدام بروک با خشم خطاب به نیروهای امنیتی گفته است: “شما نمی‌توانید مانع از صحبت کردن من با خبرنگاران شوید”. اما مأموران امنیتی به او هشدار داده‌اند که حق صحبت با رسانه‌ها را ندارد.

:
این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی به خبرنگاران و عکاسان حاضر هم هشدار داده‌اند که اگر به هر ترتیبی از وسایل ضبط خود استفاده کنند، با پیامدهای آن روبرو خواهند شد. پیش از این نحوه پوشش یکی از نمایندگان پارلمان اروپا باعث انتقاد محافظه‌کاران شده بود. بروک بعد از این حادثه در گفت‌وگوی تلفنی به خبرگزاری فرانسه گفت: “این رفتار که البته ربطی به فضای سیاسی جدید در ایران ندارد، رفتار تازه‌ای نیست… درست است که تاثیر بدی به جا می‌گذارد، اما این اتفاق ناخوشایند سفر ما را خراب نخواهد کرد.”
:
بروک ظاهرا مصاحبه با خبرنگاران شبکه دولتی و انگلیسی زبان پرس تی‌وی را که از سوی مسئولان دعوت شده بودند، رد کرده است. سفر دو روزه هیئت پارلمان اروپا به تهران که به دعوت همتایان ایرانی آنها انجام شب یکشنبه شب به پایان رسید. این اولین سفر یک هیات پارلمانی اروپا به ایران از دسامبر ۲۰۱۳ بود. هیئت اروپایی در این سفر علاوه بر دیدار با رئیس و شماری از نمایندگان مجلس ایران، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه هم ملاقات کردند.
:
بروک در بیانیه ای گفت: “پارلمان اروپا با این سفر می خواهد قویا نشان دهد که به ایجاد اعتماد در این لحظه مهم میان اتحادیه اروپا و ایران متعهد است.” این گفتگوها بر بی ثباتی در خاورمیانه، از جمله سوریه، عراق و یمن متمرکز بود و طی آن همچنین در مورد مشکل قاچاق مواد مخدر از افغانستان بحث شد. گفته می شود که هیات اروپایی در این سفر در مورد مساله حقوق بشر که همواره باعث اختلاف میان ایران و غرب است هم بحث کرده است.
:
به گزارش ایرنا، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران هم در دیداری با بروک سفر هیات اروپایی را در ایجاد درک متقابل و بهبود مناسبات میان دولت ها مفید دانست. او همچنین در مورد روند مذاکرات ایران و قدرت ها برای رسیدن به یک توافق جامع اتمی گفت: “عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران به پیش بردن مذاکرات با جدیت و قوت و تلاش همه جانبه برای دست یافتن به یک توافق خوب، معقول و قابل قبول است…. ما برای دستیابی به توافق جامع تحت فشار زمان نخواهیم بود.” گفتني اينكه روز گذشته، انتشار تصاویری از ماریچه اسخاکه، نماینده هلندی پارلمان اروپا و یکی از زنان حاضر در این هیئت در دیدار روز شنبه آنها با علی لاریجانی، رئیس مجلس باعث انتقاد از نحوه پوشش او شده بود.

./.

توییت بینا

11:22 (۲ روز قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۴ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۴ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۴ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۵ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۵ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۶ روز قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۶ روز قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۶ روز قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۱ هفته قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۱ هفته قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۱ هفته قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۱ هفته قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین