امروز: جمعه، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۳ Friday, 1 March 2024

محمدباقر نوبخت: تورم تا دو سال دیگر تک نرخی‌ می‌شود

محمدباقر نوبخت: تورم تا دو سال دیگر تک نرخی‌ می‌شود

سخنگوی دولت تک نرخی کردن تورم را جز برنامه‌های دولت در دو سال آینده برشمرد و گفت: دولت در تلاش است تا رشد اقتصادی را به هشت درصد برساند طوری که مردم این تغییر در وضعیت اقتصادی را در سفره‌های خود احساس کنند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه مطهر رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه امسال ولادت حضرت علی بن موسی رضا (ع) و تقارن آن با هفته دولت این ایام را مبارک‌تر کرده است اظهار کرد: این هفته قبل از اینکه خدمت گذاران شما در دولت گزارشی از عملکرد خود ارائه کنند باید گزارشی از عملکرد نظام را به پیشگاه مردم جهت یادآوری ارائه کنند. وی با بیان اینکه این نظام شیعی – ایرانی از بدو تولد با ظلم و استبداد مواجه شد تصریح کرد: با تعریفی که یکی از منافقین در اعترافات خود داشت، می‌گفت ما نظام جمهوری اسلامی ایران را به مثابه یک موجود زنده از پای در می‌آوریم و برای این کار باید ابتدا مغز انقلاب را مورد هدف قرار می‌دادیم.
:
سخنگوی دولت ادامه داد: منافقان با ترور شهید مفتح و مطهری مغز انقلاب را نشانه رفتند اما پس از آنکه دیدند انقلاب اسلامی کماکان در حال فعالیت است تصمیم گرفتند به سراغ زبان انقلاب یعنی ائمه جمعه بروند آنان را مورد هدف قرار دادند. معاون رئیس جمهوری ادامه داد: منافقان با ترور شهیدان رجایی و باهنر دست انقلاب را قطع کردند و بعد کارشان به جایی رسید که با ترور شخصیت‌های حزب اللهی خواستند تا انگشتان انقلاب را هم از بین ببرند.
:
وی با بیان اینکه هر دولتی در این نظام موقت تلاش کرده تا اهداف ملی و کلان کشور را پیش ببرد تصریح کرد: در دولت یازدهم نیز ما در ابتدا با فشارهایی مواجه بودیم که در طول سال‌های گذشته در کشور وارد شده بود و رشد اقتصادی که به زیر شش درصد تنزل پیدا کرده بود. او با بیان اینکه دشمن منتظر بود تا ببیند ایران می‌تواند از زیر بار فشارها کمر راست کند گفت: آنها می‌خواستند تا ایران پشت میز مذاکره به عنوان یک کشور شکست خورده بنشیند در حالی که این طور نشد. دولت در ابتدا تلاش کرد تا شاخصه‌ها را عوض کند.
:
وی به دیدار اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رهبری در این دیدار مهار تورم از 40 درصد به 14 ردصد و ثبات اقتصادی را از جمله اقدامات مثبت دولت ارزیابی کردند و فرمودند البته 14 درصد هم برای ما قابل قبول نیست و مردم انتظار دارند که این درصد نیز از بین برود.
:
نوبخت ادامه داد: موضوعی که در دو سال گذشته دولت می‌تواند اعلام کند که آن را ارزان کرده، خدمات بهداشتی و درمانی بوده است. معاون رییس جمهوری با تاکید بر این‌که ایجاد 700 هزار فرصت شغلی در کشور برای تحریم‌کنندگان بسیار مایوس‌کننده بود، تصریح کرد: کشورهایی که تحریم‌ها را بر ما اعمال کردند اعتراف کردند که این تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی ایران بی‌نتیجه بود.
:
وی با تاکید بر این‌که از تحول اقتصادی کشور توانستیم در مذاکرات سود ببریم، گفت: تحولات اینگونه نبود که شش قدرت جهانی سیاست‌هایشان را برای ایران دیکته کنند، به همین دلیل است که امروز شما می‌بینید این کشور‌ها می‌گویند ما در برابر ایران بیشتر از این نمی‌توانستیم فشار اعمال کنیم.
:
نوبخت با بیان این‌که این دو سال برای دولت با فراز‌ و فرودهایی گذشت، تصریح کرد: تحولات اقتصادی کشور در این دو سال در شرایطی صورت گرفت که درآمد‌های نفتی ما به یک چهارم تقلیل یافته بود. زمانی در کشور 120 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، اما دولت یازدهم با کمتر از 24 میلیارد دلار درآمد نفتی کشور را اداره می‌کند.
:
معاون رییس جمهور با اشاره به این‌که مگر ما نمی‌خواهیم حقوق کارمندان‌مان را افزایش دهیم، گفت: دولت تصمیم دارد در دو سال آینده و با شکسته شدن تحریم‌ها از همه ظرفیت‌های جمهوری اسلامی استفاده کند و از همین الان باید کشور را برای شرایط بعد از تحریم و برنامه ششم آماده کنیم. وی ادامه داد: در برنامه ششم تصمیم ما این است که منابع لازم برای هدف این برنامه که رشد هشت درصدی سالانه اقتصاد است مهیا کنیم و این رشد را با تامین منابع محقق کنیم.
:
نوبخت با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی از منابع مالی دولت صرف پرداخت و دستمزد می‌شود تصریح کرد: با همه اینها امسال دولت 38 هزار نفر را استخدام کرد. معاون رییس جمهور با بیان این‌که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ضمن این‌که بودجه سال آینده را نیز تا 15 آذرماه تقدیم مجلس می‌کند، افزود: با همه اینها ما برنامه‌ریزی خود را برای برنامه ششم توسعه و رشد هشت درصدی اقتصادی آغاز کرده‌ایم.

./.

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۰ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین