امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶ Friday, 27 January 2023

ملک‌زاده در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌ماند؟

یک هفته‌ پیش اگر می‌گفتند که ملک‌زاده از حجت و بهشتی و همچنین مرعشی و هاشمی نام برده و از آن‌ها تشکر کرده، کمتر کسی این حرف را باور می‌کرد؛ اما رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امروز این کار را کرد. به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، امروز...

یک هفته‌ پیش اگر می‌گفتند که ملک‌زاده از حجت و بهشتی و همچنین مرعشی و هاشمی نام برده و از آن‌ها تشکر کرده، کمتر کسی این حرف را باور می‌کرد؛ اما رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امروز این کار را کرد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، امروز در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مراسمی برگزار شد مانند جلسه‌هایی که این روزها در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر تشکیل می‌شود، ولی با یک تفاوت، در این سازمان رییس پیشین هنگام واگذاری مسوولیت، تلویحا آمادگی خود را برای ادامه‌ی همکاری با سازمان اعلام کرد، رییس جدید هم هرچند نه کاملا صریح، اما با بیانی فراتر از در لفافه بودن، اعلام کرد که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

در هر کدام از جلسه‌های مشابه که با حضور مدیران جدید و پیشین برگزار می‌شود، یکی می‌آید و دیگری می‌رود، گاهی کاملا بی سر و صدا و در مواردی هم با حضور چند خبرنگار و عکاس یا با حاشیه‌ها و افشاگری‌هایی صندلی‌ها تحویل داده می‌شوند. در جلسه‌هایی که در این دوره برگزار شده، شاید تنها در سازمان انرژی اتمی بوده که وقتی صالحی ریاست سازمان را از عباسی پس می‌گرفت، اظهار کرد که از توان عباسی با حکم مشاور که البته معمولا تشریفاتی تلقی می‌شود استفاده خواهد شد.

صبح امروز نیز مراسمی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور محمدعلی نجفی و محمدشریف ملک‌زاده برگزار شد و قرار بود، هشتمین رییس این سازمان به همان اتاق‌های همیشگی «ارگ آزادی» برود و کارش را شروع کند؛ اما گویا ملک‌زاده هنوز به ماندن امید دارد.

در پایان این نشست بود که روابط عمومی سازمان هم زمان دیگری را برای تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید اعلام کرد؛ چهار روز دیگر.

در یک فلاش‌بک می‌توان روز 26 مرداد را به یاد آورد که چند ساعت پیش از آن‌که حکم ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به‌شکل رسمی به نام نجفی بخورد، ملک‌زاده به خبرنگاران گفت که کماکان در خدمت این سازمان خواهد بود، حرفی که پس از انتخاب حسن روحانی به‌عنوان رییس‌جمهور، چندبار دیگر نیز از زبان او شنیده شد. البته این حرف غیرمتعارف نبوده و تعدادی از دیگر مدیران نیز مانند مدیرانی در دوره‌های دیگر، همین حرف را زده بودند.

ملک‌زاده اما امروز هم بر همان موضع پیشین بود و گفت: از حضور آقای نجفی در این سازمان بسیار بسیار خوشحالم و از جان و دل در خدمت ایشان هستم، چراکه اعتقاد دارم این سازمان تخصصی و حرفه‌یی است و به‌عنوان کارشناس در هر عرصه‌ای به این برادر عزیز کمک می‌کنم.

او همچنین تأکید کرد: کاری ندارم اگر کسی می‌خواهد انتقاد کند، پاسخم به آن‌ها حمایت از آقای نجفی است.

اما پاسخ نجفی این بود: امیدوارم در هر سنگری که او خدمات خود را ادامه می‌دهد، توفیقات حق شامل حالش باشد.

رییس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیش از آن‌که قرآنی را به ملک‌زاده هدیه دهد، اظهار کرد: حتما آقای ملک‌زاده جای دیگری قرار دارند و ما هم مثل روز اول مدرسه باید به برنامه‌های‌مان بپردازیم.

نجفی که می‌گوید فعلا قصد دارد به ارزیابی کارشناسان و نیروها بپردازد و با همین افراد کار خود را شروع کند، خطاب به مدیران و معاونان حاضر در این مراسم نیز گفت: تا آخر وقت فردا، گزارش‌های چهار پنج صفحه‌یی درباره‌ی فعالیت‌هایی که انجام شده است در کارهای ضربتی همراه با معرفی خودتان ارائه دهید.

می‌توان این برداشت را داشت که ملک‌زاده علاقه به ماندن و به قول خودش «کمک کردن» دارد و نشانه‌های این امر را در تغییر سخنان او و حتی در اخبار منتشرشده در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌توان دید.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید