امروز: یکشنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۴ Sunday, 25 February 2024

نعیم قاسم: انتخاب رئیس‌جمهور در زمان تعیین شده بعید است

نعیم قاسم: انتخاب رئیس‌جمهور در زمان تعیین شده بعید است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت راهکاری در برابر اسرائیل است، خاطرنشان کرد: حزب‌الله لبنان بزرگترین و مهمترین تشکیلات جهادی – سیاسی در لبنان و منطقه است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی تاکید کرد: ورود ما به سوریه اشتباه نیست بلکه یک تصمیم سیاسی‌ است که به طور دقیق بررسی شده است و از نظر ما عدم ورودمان به سوریه یک اشتباه است.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانی هستند که مانع عملکرد مقاومت می‌شوند و تلاش می‌کنند آن را خلع سلاح کنند، در حالی که باید در جهت ناکام گذاشتن طرح‌های اسرائیل عمل کنند.

 

نعیم قاسم افزود: مقاومت یک راه حل در برابر اسرائیل است در حالی که راه حل دیگر همان راهکار آمریکا و اسرائیل است.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ما خود را ملزم به انتخاب رئیس جمهور در اسرع وقت می‌دانیم و به این نتیجه رسیده‌ایم که انتخاب رئیس جمهور بدون توافق ممکن نیست، چرا که سطح اختلافات میان 8 و 14 مارس بسیار است و به همین دلیل ما باید به توافق دست یابیم.

 

وی عنوان داشت: ما تاکنون نام نامزد خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری اعلام نکرده‌ایم و علت آن این است که فرصتی را برای دستیابی به توافق‌ها بدهیم. اگر برای معرفی میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح توافق شود ما براساس این توافق عمل خواهیم کرد.

 

وی تصریح کرد: تمدید زمان ریاست جمهوری میشل سلیمان دیگر مطرح نیست ما امیدوار هستیم که انتخابات زمان قانونی خود برگزار شود اما من این امر را بعید می‌دانم.

 

نعیم قاسم در ادامه گفت: شرایط سیاسی مثبتی که دولت به وجود آورده است به ما برای انتخاب رئیس جمهور کمک می‌کند. برخی باید به خوبی بدانند که گذر زمان باعث نخواهد شد تا نتایج تغییر کند.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه جریان المستقبل برای آغاز مذاکرات جدی با حزب الله نیاز به زمان دارد، گفت: رابطه میان حزب الله و جریان المستقبل باعث خواهد شد تا فضای مثبتی در کشور ایجاد شود. رابطه‌ای میان حزب الله و جریان المستقبل وجود ندارد و تاکنون مذاکرات جدی میان ما صورت نگرفته است.

 

نعیم قاسم در ادامه گفت: مساله سلاح حزب الله در حال حاضر مطرح نیست و حزب الله در حال حاضر قدرتمند بوده و در اوضاع خوبی سر می‌برد و از احترام برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: حضور حزب الله در سوریه باعث شد تا تجارب بیشتری را در جنگ علیه اسرائیل به دست بیاورد. چشم‌انداز رخدادها در سوریه مشخص نیست اما غلبه به نفع نظام سوریه خواهد بود. نظام سوریه خطرها را پشت سر نهاده است و مخالفان تنها کاری که می‌توانند انجام دهند این است که زمان بحران را طولانی‌تر کنند.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه بهبود روابط ایران و عربستان به نفع دو طرف و منطقه است، تصریح کرد: حزب الله از این امر استقبال می‌کند.

 

نعیم قاسم تصریح کرد: باید دیداری میان ایران و عربستان صورت می‌گرفت اما نتایج این دیدار بر اوضاع در لبنان به سرعت تاثیر نخواهد داشت.

 

معاون دبیرکل حزب خاطرنشان کرد: ما در سوریه برای دفاع از مقاومت و نه برای دفاع از یک نظام یا شخص خاصی مداخله کردیم. زمانی برای بازگشت از سوریه تعیین نشده و این امر مربوط به تحولات سوریه است. هزینه حضور ما در سوریه بسیار کمتر از آن چیزی بود که ما پیش بینی می‌کردیم.

 

وی در ادامه گفت: جفری فلتمن، معاون دبیرکل سازمان ملل به ایرانی‌ها گفته بود که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در صورتی که برای تصدی پست ریاست جمهوری نامزد شود، پیروز خواهد شد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۹ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین